Silny trend prozdrowotny

Od kilku lat wśród konsumentów można zaobserwować zmianę decyzji zakupowych w kierunku sięgania po zdrowsze alternatywy zazwyczaj kupowanych produktów. Wiele osób wybiera słodkie przekąski charakteryzujące się tzw. czystą etykietą, czyli wyprodukowane na bazie niewielkiej liczby składników, bez syntetycznych dodatków.

 Sezam to bogate źródło wielu witamin i mikroelementów. Zawiera m.in. fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź i selen oraz błonnik, korzystnie wpływający na przemianę materii. Pomaga na kłopoty trawienne, wzmacnia kości, uzębienie, włosy i paznokcie. Pozwala regulować ciśnienie krwi, dzięki zawartości lecytyny korzystnie oddziałuje na pamięć i koncentrację, a zawarte w nim przeciwutleniacze, czyli sezamol i sezaminol – zapobiegają nowotworom i opóźniają proces starzenia się. Sezam korzystnie wpływa na wiele obszarów naszego organizmu, dlatego warto regularnie sięgać po sezamowe przekąski

– mówi dietetyk Celina Kinicka.

Smak nadal jednym z głównych kryteriów

Obecnie rynek oferuje szeroki wachlarz produktów, które zarówno wpisują się w trend prozdrowotny, jak i spełniają oczekiwania smakowe konsumentów.

Oferowane przez Unitop sezamki Amki TO GO wprost odpowiadają na potrzeby coraz liczniejszej grupy konsumentów, którzy poszukują zdrowszej, ale smacznej przekąski. W naszym asortymencie znajduje się ich klasyczny wariant, a także propozycje z dodatkiem czekolady, polewy jogurtowej czy kokosa. Nie zapomnieliśmy również o osobach, które nie chcą rezygnować z ulubionych smaków, a np. z powodów zdrowotnych muszą lub chcą wyeliminować cukier z codziennej diety. Dlatego w naszej ofercie znajdują się też Amki TO GO bez dodatku cukrów

– dodaje Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.

Zastrzyk energii

Poza czynnikami związanymi ze smakiem oraz walorami prozdrowotnymi konsumenci zwracają uwagę również na… wygodę. Bardzo często chcą bowiem zabrać przekąskę np. do torebki czy plecaka, aby w dowolnym momencie sięgnąć po nią w trakcie przerwy w pracy lub w nauce albo podczas spaceru.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl