Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Lody Pingwin - hit, który powstał 75 lat przed lodami Ekipa

  • Autor: Anna Wrona
  • Data: 23-05-2022, 13:35
Długo przed sukcesem lodów Ekipa sławą cieszyły się lody Pingwin z Leszna. Produkt w niezmienionym składzie jest obecny na rynku od 1946 roku. O Pingwinach opowiada Michał Młynarczyk, właściciel Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk.
Lody Pingwin - hit, który powstał 75 lat przed lodami Ekipa
Lody Pingwin zostały opatentowane w 1947 roku; fot. Jakub Szymanek

Lody Pingwin: Historia

Jak tłumaczy Michał Młynarczyk, właściciel Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk, produkcja Pingwinów zaczęła się już w 1946 roku, zaraz po wojnie, w ciężkich czasach, gdy nie było maszyn ani infrastruktury.

- Mój dziadek wymyślił takie lody na patyku w Lesznie. W 1947 roku zdobył na nie patent. Lody o niezmienionej recepturze produkowane są po dzień dzisiejszy. Nie zmieniliśmy nic. Nawet pakowanie jest ręczne. Mamy halę nazywaną przez nas tradycyjną, gdzie pakuje się lody Pingwin i lody Cassate w niezmienionej recepturze, na tych samych zasadach co 75 lat temu - opowiada.

Powrót do smaków dzieciństwa

Michał Młynarczyk przyznaje, że w ostatnich latach produkty tradycyjne przechodzą swój renesans. Konsumenci czytają etykiety i zwracają uwagę na skład. W przypadku śmietankowych lodów Pingwin składniki to: mleko, jaja, cukier i aromat śmietankowy.

- Cieszy nas to, że dzieci sięgają po te lody, mimo że nie mamy jakiejś ogromnej kampanii reklamowej. Sięgają po nie też starsi - wymienia.

Oprócz tradycyjnych lodów Wytwórnia Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk produkuje też ciepłe lody.

- Udało nam się zachować tradycję. Nie używamy żadnych  sztucznych dodatków. Słyszymy często, że jest to smak dzieciństwa, że takie lody się jadło - dodaje.

Lody Pingwin: Gdzie kupić?

Właściciel Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk wskazuje, że firma zaopatruje obecnie całą Polskę.

- Mieliśmy dużo pytań o lody Pingwin. Za pomocą kontrahentów i sieci handlowych udało nam się na całą Polskę te lody rozsławić. Może nie szczelnie, nie w każdej miejscowości, ale w każdym zakątku Polski je znajdziemy - twierdzi Michał Młynarczyk.

Lody Pingwin a lody Ekipa

Czy jest szansa na to, że lody Pingwin będą rozchwytywane na rynku podobnie jak niedawno lody Ekipa?

Michał Młynarczyk mówi, że chociaż lody Ekipa odniosły olbrzymi sukces i spektakularnie weszły na rynek, wolałby, żeby lody Pingwiny żyły swoim życiem.

- Niech Pingwinek żyje swoim życiem. Niech się sprzedaje cały czas, notuje progres i to nam wystarczy - podsumowuje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!