Lody Pingwin: Historia

Jak tłumaczy Michał Młynarczyk, właściciel Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk, produkcja Pingwinów zaczęła się już w 1946 roku, zaraz po wojnie, w ciężkich czasach, gdy nie było maszyn ani infrastruktury.

- Mój dziadek wymyślił takie lody na patyku w Lesznie. W 1947 roku zdobył na nie patent. Lody o niezmienionej recepturze produkowane są po dzień dzisiejszy. Nie zmieniliśmy nic. Nawet pakowanie jest ręczne. Mamy halę nazywaną przez nas tradycyjną, gdzie pakuje się lody Pingwin i lody Cassate w niezmienionej recepturze, na tych samych zasadach co 75 lat temu - opowiada.

Powrót do smaków dzieciństwa

Michał Młynarczyk przyznaje, że w ostatnich latach produkty tradycyjne przechodzą swój renesans. Konsumenci czytają etykiety i zwracają uwagę na skład. W przypadku śmietankowych lodów Pingwin składniki to: mleko, jaja, cukier i aromat śmietankowy.

- Cieszy nas to, że dzieci sięgają po te lody, mimo że nie mamy jakiejś ogromnej kampanii reklamowej. Sięgają po nie też starsi - wymienia.

Oprócz tradycyjnych lodów Wytwórnia Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk produkuje też ciepłe lody.

- Udało nam się zachować tradycję. Nie używamy żadnych  sztucznych dodatków. Słyszymy często, że jest to smak dzieciństwa, że takie lody się jadło - dodaje.

Lody Pingwin: Gdzie kupić?

Właściciel Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Młynarczyk wskazuje, że firma zaopatruje obecnie całą Polskę.

- Mieliśmy dużo pytań o lody Pingwin. Za pomocą kontrahentów i sieci handlowych udało nam się na całą Polskę te lody rozsławić. Może nie szczelnie, nie w każdej miejscowości, ale w każdym zakątku Polski je znajdziemy - twierdzi Michał Młynarczyk.

Lody Pingwin a lody Ekipa

Czy jest szansa na to, że lody Pingwin będą rozchwytywane na rynku podobnie jak niedawno lody Ekipa?

Michał Młynarczyk mówi, że chociaż lody Ekipa odniosły olbrzymi sukces i spektakularnie weszły na rynek, wolałby, żeby lody Pingwiny żyły swoim życiem.

- Niech Pingwinek żyje swoim życiem. Niech się sprzedaje cały czas, notuje progres i to nam wystarczy - podsumowuje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl