• Chęć włączenia się w program i chęć szczepienia swoich pracowników deklarują już m.in. Castorama, Makro Polska, Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl, Stokrotka oraz Żabka, czy Transgourmet Selgros Cash & Carry.

- My w Wedlu również. Mam nadzieję, że stosowne regulacje szybko się pojawią, bo na razie są tylko hasła na konferencjach prasowych. Szczegółów do ustalenia i zorganizowania, niezbędnych zmian do wprowadzenia w przepisach jest mnóstwo. Tymczasem na razie wiadomo, że.. nic nie wiadomo – informuje za pośrednictwem LinkedIn Maciej Herman, CEO Lotte Wedel.

Czytaj też: „Sieci handlowe będą szczepić pracowników”.

Castorama Polska chce nie tylko zorganizować szczepienia dla swoich 12 tysięcy pracowników, ale również zadeklarowała chęć udostępnienia przysklepowych parkingów do stworzenia punktów sczepień typu drive-thru.

Także MAKRO Polska zamierza zorganizować mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jest to odpowiedź na ogłoszone 30 marca zmiany w Narodowym Programie Szczepień, które umożliwią tworzenie punktów szczepień w zakładach pracy.

Czytaj też: „Szczepienia przeciw COVID-19 w Makro Polska”

- Trzeba przyspieszyć szczepienia, a nie wprowadzać dodatkowe procedury ograniczające swobodę przemieszczania się. Przedsiębiorcy są gotowi do szczepień pracowników, mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie. Czekają na wymogi związane z udziałem w programie szczepień, np. wzory wniosków. W ostatnich dniach dostajemy wiele pytań od przedsiębiorców dotyczących chociażby koordynacji szczepień czy dystrybucji szczepionek – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Czytaj też: "Rząd rozważa możliwość szczepień w zakładach pracy"

Wśród firm z innych branż są takie jak np. spółka Mercedes Benz Polska, która czeka na szczegółowe wytyczne, czy firma Budimex, która postanowiła zaszczepić nie tylko swoich pracowników, ale także ich rodziny.

Słodycze - szeroką ofertę handlową znajdziesz w serwisie Giełda Rolna.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl