Mondelez International jest jedną z firm, która kontynuuje swoją działalność w Rosji. Producent słodyczy odniósł się do tego w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do redakcji.

Mondelez na rynku rosyjskim

Spółka poinformowała o wstrzymaniu inwestycji w Rosji. Mondelez nie wprowadzi na rynek rosyjski nowych produktów oraz zaprzestaje tam reklam. W oświadczeniu nie ma jednak deklaracji o wycofaniu się spółki z Rosji.

OŚWIADCZENIE MONDELEZ:

"Mondelēz International zdecydowanie popiera tych, którzy wzywają do pokoju i zakończenia wojny w Ukrainie. Wstrzymaliśmy wszelkie nowe inwestycje kapitałowe, planowane wprowadzenia produktów na rynek i rozszerzenia linii, sponsoring komercyjny i reklamę w Rosji.

Jako firma z branży spożywczej pomagamy w kontynuacji dostaw żywności w tych trudnych czasach, koncentrując nasze działania na podstawowych i przystępnych cenowo produktach i formatach opakowań. Sektor spożywczy wspiera ludzi, w tym wiele rodzin i małych firm w całym łańcuchu wartości - od rolników i dostawców po pracowników transportu i pracowników handlu detalicznego.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudna, dlatego będziemy ją monitorować i dostosowywać nasze plany w razie potrzeby.

Dodatkowo, cały czas aktywnie działamy, żeby zapewnić bezpieczeństwo i wspierać nasze koleżanki i kolegów z Ukrainy, ich rodziny oraz szerszą społeczność ukraińską m.in. oferując wsparcie w znalezieniu bezpiecznego schronienia oraz darowizny produktowe i finansowe, które trafiają do organizacji pozarządowych w Polsce i innych krajach sąsiadujących" 

Czytaj również: Które marki należą do Mondelez International? Pełna lista

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl