Plan skupu akcji, choć był oczekiwany, okazał się większy niż spodziewali się analitycy. Decyzja została podjęta po tym, jak koncern sprzedał w tym roku 8 proc. udziałów w L'Oreal, za około 6 mld euro.

Nestle poinformował, iż w drugim kwartale 2014 roku przychody koncernu wzrosły o 4,7 proc., do 42,98 mld franków. Dla porównania, w pierwszym kwartale 2014 roku wzrost wyniósł 4,2 proc., a w drugim kwartale 2013 roku 4,1 proc. Zysk netto koncernu Nestle spadł w drugim kwartale tego roku o 9,5 proc., do 4,6 mld franków, co głównie wynikało z umocnienia francuskiej waluty.

Przychody osiągnięte w Europie wzrosły o 1,4 proc., pomimo spadku cen na tych rynkach, natomiast w obu Amerykach zwiększyły się o 4,9 proc. Rynki: Azji, Oceanii i Afryki zanotowały rekordowy wzrost o 7,5 proc. W przeciwieństwie do głównych konkurentów, wzrost przychodów Nestle na rynkach wschodzących przyspieszył, do 9,7 proc. w drugim kwartale, z 8,5 proc. w pierwszym. Z kolei rynki rozwinięte zanotowały spadek o 0,6 proc.

Nestle Waters zanotował wzrost organiczny o 6,3 proc., do 3,7 mld franków, sprzedaż w Nestle Nutrition wzrosła o 7,9 proc., do 4,7 mld franków.

- Sytuacja gospodarcza w krajach rozwijających się pozostaje zmienna. Kontynuujemy bardzo dobry wzrost na wielu mniejszych rynkach i poprawę w Południowej Azji, podczas gdy Chiny wciąż pozostają trudnym rynkiem w niektórych kategoriach - mówi Wan Ling Martello, dyrektor generalny koncernu Nestle.

Jak zauważył prezes Nestle Paul Bulcke, grupa wciąż stawia czoła niepewnej sytuacji na rynku handlu, szczególnie na rynkach rozwiniętych. Mimo to, Nestle podtrzymuje swoje oczekiwania co do całorocznego wzrostu przychodów na poziomie 5 proc.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl