Wzrost cen produktów Nestle

- Wzrosty cen nie będą tak gwałtowne, jak w 2022 r., ale "mamy trochę do nadrobienia w ciągu całego roku" - powiedział Schneider w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Dyrektor generalny Nestle wymienia, że dostrzega wiele tendencji inflacyjnych w 2023 roku. Stosunki gospodarcze między USA a Chinami są trudne, więc firma na nowo zastanawia się nad swoim biznesem w Chinach.

Mark Schneider zwraca też uwagę na potrzebę odbudowania niektórych łańcuchów dostaw, coraz droższą produkcję i rosnące koszty pracy.

Wyniki finansowe Nestle za 2022 rok

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 Nestle odnotowało organiczny wzrost sprzedaży o 8,5 proc. do 70,4 mld euro. Ceny wzrosły średnio o około 7,5 proc. Za trzy kwartały firma zanotowała wzrost wolumenu o 1 proc.

Według prognozy z października ub.r. w całym 2022 roku Nestle spodziewa się wzrostu organicznego sprzedaży na poziomie około 8 proc. Prognozowana bazowa marża zysku operacyjnego wynosi ok. 17 proc. Oczekuje się, że zysk podstawowy na akcję w stałej walucie i efektywność kapitałowa wzrosną w całym roku.

Grupa Nestle poda pełne wyniki finansowe za 2022 r. 16 lutego.

Nestle na świecie - marki i produkty

Nestlé istnieje już ponad 150 lat jest w czołówce największych firm spożywczych świata. Na całym świecie działa ponad 430 fabryk Nestlé w około 85 państwach. 

- Nestlé jest światowym liderem w produkcji odżywek dziecięcych, mleka w proszku, kawy rozpuszczalnej, lodów, wód mineralnych oraz karmy dla zwierząt - podano na stronie internetowej koncernu.

Nestlé posiada ponad 2000 marek w 186 krajach świata. Wśród nich znajdziemy zarówno popularne globalne brandy, jak np. KitKat czy Nescafe, ale też wiele marek regionalnych, obecnych na pojedynczych rynkach. 

Czytaj: Jakie marki i produkty należą do Nestle?

Nestle w Polsce - marki i zakłady produkcyjne

Nestlé rozpoczęła działalność w Polsce w 1993 r. W swojej ofercie posiadała wówczas dwa produkty: kawę Nescafe oraz napój czekoladowy Nesquik. Obecnie w Polsce produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod tak znanymi markami jak np. Nescafe, Winiary, Princessa, Kit Kat, Nespresso, Gerber, Nan, Purina. Ważnymi częściami biznesu są również: Nestlé Professional, oferujący rozwiązania dla gastronomii oraz Nestlé Health Science specjalizujące się w żywności medycznej. Koncern posiada zakłady wytwarzające i dystrybuujące wodę mineralną (m.in. Nałęczowianka, Perrier, Vittel) oraz posiada udziały w przedsiębiorstwie Toruń-Pacific CPP, największym w kraju producencie płatków śniadaniowych.

zakłady produkcyjne Nestle w Polsce fot. za nestle.pl

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl