Ferrero wycofuje Kinder Niespodzianki z powodu salmonelli

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ferrero dobrowolnie wycofuje w Polsce wybrane partie produktów Kinder wyprodukowanych w Belgii w ramach środka ostrożności. Część produktów Kinder wycofano ze sprzedaży. Powodem salmonella 

W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Wszystkie te produkty zostały wyprodukowane w Belgii.

Producent Kinder Niespodzianek ma problem z salmonellą

Jak się okazuje, problem Ferrero z salmonellą jest poważniejszy niż mogłoby się wydawać. Belgijska federalna agencja ds. żywności nakazała koncernowi tymczasowe zamknięcie zakładu produkcyjnego w Arlon i wycofanie wszystkich produktów pochodzących z tej fabryki ze sklepowych półek.

8 kwietnia belgijski organ nadzoru (FASFC) cofnął zezwolenie na prowadzenie działalności dla zakładu Ferrero tłumacząc, że na podstawie dochodzeń i obserwacji, firma nie była w stanie dostarczyć kompletu wymaganych informacji.

Bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia dochodzenia przez FASFC było zidentyfikowanie ponad stu przypadków salmonellozy w całej Europie w ostatnich tygodniach. Od tego czasu potwierdzono związek między tymi zatruciami a zakładem produkcyjnym Ferrero w Arlon.

Producent Kinder Niespodzianek musi zamknąć zakład produkcyjny w Belgii

FASFC prowadzi dogłębne dochodzenie w Ferrero w Arlon. 8 kwietnia, w następstwie ustaleń i niepełnych informacji od Ferrero, FASFC cofnął zezwolenie na produkcję w zakładzie Ferrero w Arlon. FASFC będzie ściśle monitorować kroki podjęte przez Ferrero i zezwoli na ponowne otwarcie zakładu dopiero po stwierdzeniu, że zakład spełnia wszystkie zasady i wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Wszystkie produkty, które zostały wyprodukowane w Arlon zostaną wycofane: dotyczy to wszystkich produktów typu Kinder Surprise, Kinder Surprise Maxi, Kinder Mini Eggs i Schoko-bons, niezależnie od numeru partii czy daty ważności. Detaliści są również proszeni o usunięcie produktów z półek.

Producent Kinder Niespodzianek tłumaczy decyzję o wycofaniu produktów

FASFC zapewnia, że ściśle monitoruje wszystkie kroki podjęte przez Ferrero i pozwoli na ponowne otwarcie fabryki tylko wtedy, gdy producent będzie mógł przedstawić niezbędne gwarancje dotyczące przestrzegania zasad i przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności. Agencja domaga się również od Ferrero poprawy obsługi klienta.

Ferrero w oświadczeniu opublikowanym 8 kwietnia przyznaje, że w firmie wystąpiły "awarie wewnętrzne", powodujące opóźnienia w pobieraniu i udostępnianiu informacji w odpowiednim czasie. Koncern zapewnia, że wznowi działalność zakładu w Arlon dopiero po otrzymaniu pozwolenia od władz.

Wycofanie dotyczy wyłącznie produktów Kinder wyprodukowanych w Arlon w Belgii. Fabryka Arlon odpowiada za około 7% całkowitego wolumenu produktów Kinder wytwarzanych na całym świecie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl