Wypadek w fabryce Mars Wrigley

Incydent miał miejsce w czerwcu 2022 r., a pracownicy byli podwykonawcami zatrudnionymi przez zewnętrzną firmę i nie pracowali na pełen etat dla fabryki.

Strażacy musieli wyciąć otwór w ścianie częściowo wypełnionego czekoladą zbiornika, by wydostać poszkodowanych.

Według lokalnych mediów do akcji w fabryce Mars Wrigley w Elizabethtown w Pensylwanii potrzebna była praca dwudziestu ratowników. Pracownicy zostali przetransportowani do szpitala, jeden - helikopterem.

Pracownicy w fabryce Mars Wrigley nie przeszli szkolenia

Administracja ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) podkreśliła, że pracownicy zostali zatrudnieni do czyszczenia zbiorników i nie przeszli odpowiedniego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa oraz w zakresie procedur związanych z urządzeniami fabrycznymi. Według OSHA nie byli także upoważnieni do pracy przy takich zbiornikach.

Pracownicy wpadli do zbiornika dozującego używanego do mieszania składników - czekolady Dove, marki sprzedawanej w USA. W Wielkiej Brytanii i innych krajach Dove jest sprzedawana jako Galaxy.

Mars Wrigley - "bezpieczeństwo pracowników priorytetem"

Rzecznik Mars Wrigley powiedział, że bezpieczeństwo pracowników i zewnętrznych wykonawców "jest najwyższym priorytetem dla firmy". - Doceniamy podejście OSHA do współpracy z nami w celu przeprowadzenia przeglądu po akcji - stwierdził.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl