Konstancja DD zatrzymana przez CBA

Konstancja D.-D., znana z spersonalizowanych wyrobów cukierniczych z Milanówka o charakterze reklamowo-promocyjnym, została zatrzymana przez funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Konstancja DD, producentka cukierków z Milanówka zatrzymana przez CBA

"W toku śledztwa ustalono, że podejrzana w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie od marca 2018 r. do września 2019 r. nabyła fikcyjne faktury VAT, które służyły do obniżenia należnych zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT i PIT" - poinformowało CBA.

Producentka cukierków z Milanówka została doprowadzona do Prokuratury Regionalnej w Warszawie. "Prokurator ogłosił podejrzanej zarzuty dotyczące wykorzystywania w latach 2018-2019 w rozliczeniach podatkowych fikcyjnych faktur celem finalnego obniżenia należnego podatku VAT od podatku dochodowego od osób fizycznych" - przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

"Jak wynika z ustaleń śledczych, łączna kwota fikcyjnych faktur użytych przez podejrzaną wyniosła ponad 2,4 miliona złotych, zaś łączna kwota uszczupleń zobowiązań podatkowych - nie mniej niż 830 tys. złotych (ponad 450 tys. zł z tytułu podatku VAT oraz ponad 375 tys. zł z tytułu PIT)" - tłumaczył prokurator.

Konstancji DD grozi 8 lat więzienia

Wobec producentki cukierków prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Może grozić do 8 lat więzienia.

Zatrzymanie i ogłoszenie zarzutów Konstancji D.-D. jest efektem czynności prowadzonych w śledztwie dotyczącym spółki z branży eventowej, w którym głównym podejrzanym jest 49-latek. "Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln złotych" - zaznaczył prok. Marcin Saduś.

"W toku śledztwa zgromadzono dowodowy wskazujące, że poświadczające nieprawdę faktury były dystrybuowane przez współpracującą z podejrzanym warszawską księgową. Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show-biznesu" - dodał prokurator.

W śledztwie zarzuty usłyszały już 34 osoby. Jak zapewniają śledczy, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne czynności w sprawie.

Kim jest Konstancja DD?

Konstancja D.-D. w 1990 roku założyła firmę produkującą cukierki reklamowe. Była to wówczas niezagospodarowana nisza rynkowa.

- Wcześniej w rodzinnej firmie moich rodziców nauczyłam się wszystkiego co powinnam wiedzieć o ich produkcji - informuje na stronie firmy.

Jak informuje właścicielka, celem założenia firmy było wdrożenie nowatorskiego pomysłu reklamowania firm na krówkach.

- Po 30 latach działalności można śmiało stwierdzić, iż był to pomysł bardzo udany. Taka forma reklamy spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Dbając o jakość naszych krówek korzystamy wyłącznie z surowców najwyższej jakości, bez dodatku środków konserwujących. Cały proces produkcyjny oparty jest na recepturze z 1921 roku i prowadzony tradycyjną metodą - czytamy na stronie spółki.

Konstancja DD i Krówki z Milanówka

Produkty firmy znane są pod hasłem "Krówka z Milanówka". 

Konstancja D.-D. wspomina, że personalizowanie krówek w latach 90. stało się prawdziwym hitem. Pierwszym dużym klientem kobiety był gigant farmaceutyczny.

- Teraz obsługuję ponad 10 tys. firm. Na koniec dnia pracy przyjeżdżają kurierzy i zabierają krówki do klientów - mówi w wywiadzie z serwisem kobieta.wp.pl 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl