Rosyjskie produkty są znakomitej jakości
Istnieje pogląd, że Polacy z pewną rezerwą podchodzą do żywności zza wschodniej granicy. Zastanówmy się czy do wszystkich. Takie produkty jak rosyjska wódka czy kawior kojarzą się polskim konsumentom z najwyższą jakością i luksusem. Prawda jest taka, że polski konsument mało wie na temat bogactw naturalnych Syberii, w tym m. in. na temat miodu - mówi Marian Hilla z firmy Jamimiod.

- Nie mają też wiedzy na temat wysokich wymagań i norm żywieniowych tzw. GOSTów rosyjskich. Bardzo często widząc produkty zapisane cyrylicą stawiają znak równości między np. produktem rosyjskim, ukraińskim czy serbskim. Sprowadzenie partii miodu i wprowadzenie go do obrotu na rynek europejski to wieloetapowy i kosztowny proces. Sam produkt badany jest min. czterokrotnie: podczas zakupu od Bartników, przy procesie rejestracji wywozu z terenu Federacji Rosyjskiej, na granicy przy w wwozie do EU oraz w Polsce. Wysokie normy m.in. dotyczące zawartości antybiotyków eliminują i uniemożliwiają wwiezienie takiego produktu na teren EU. Stąd nasza pewność, że oferowany przez nas miód to 100% naturalny i zdrowy produkt – mówi Marian Hilla.
Zwraca uwagę na wzrost świadomości konsumentów na temat zdrowego żywienia oraz odchodzenia, zamiany cukru na miód, tak jak to obserwujemy na zachodzie, pozwala przypuszczać, że złote lata dla miodu i pszczelich produktów jeszcze przed nami.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Zapytany o dystrybucję rosyjskich miodów, powiedział, że miód ałtajski można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. - Cały czas pracujemy nad poszerzeniem dystrybucji. Sprzedajemy Miód Ałtajski do Wielkiej Brytanii – dodaje.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.