Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Spółdzielnia Pokój wdrożyła system ERP Navireo

 • Autor: PR
 • Data: 03-03-2016, 10:27
Spółdzielnia Pokój – producent, w tym popularnych "krówek” – wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT. Zastosowane narzędzie usprawniło zarządzanie zakładem pracy chronionej, szczególnie w obszarze kadrowo-płacowym.
Spółdzielnia Pokój wdrożyła system ERP Navireo
Fot. Materiały prasowe

Znana w całym kraju ze swoich słodyczy Spółdzielnia Pokój potrzebowała nowoczesnego rozwiązania, które wspomogłoby obsługę firmy, szczególnie w obszarze kadrowo-płacowym, i na bieżąco uwzględniało zmieniające się przepisy prawne. Specyfika rozliczeń obowiązujących w zakładzie pracy chronionej, a także konieczność obsługi rozliczeń związanych z udziałami pracowników w spółdzielni wywołała potrzebę wdrożenia otwartego i elastycznego oprogramowania, które można dostosowywać do potrzeb przedsiębiorstwa.

Po analizie dostępnych na rynku rozwiązań Spółdzielnia Pokój zdecydowała się na system ERP Navireo firmy InsERT. Aplikacja gwarantowała bieżącą aktualizację do obowiązujących przepisów prawnych, możliwość wbudowania dedykowanych funkcjonalności obejmujących indywidualne potrzeby spółdzielni, a także nowoczesność i łatwość obsługi. Doceniono intuicyjny interfejs systemu, dostępną opiekę posprzedażową i atrakcyjną cenę.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Spółdzielnia zyskała narzędzie, które integruje wszystkie dane i informacje w jednym miejscu. – Korzyści wynikające z wdrożenia Navireo przerosły nasze oczekiwania. Dzięki systemowi niemal wyeliminowaliśmy błędy, zmniejszyliśmy nakłady pracy i zyskaliśmy narzędzie zawsze zgodne z przepisami prawa, a także dostosowane do specyfiki działalności spółdzielni pracy chronionej – mówi Dorota Dziendziel, prezes Spółdzielni Pokój. – Nowy system umożliwił nam elektroniczną wymianę informacji z urzędami, co nie było obsługiwane przez dotychczasowe rozwiązania – dodaje Dorota Dziendziel.

Wdrożenie Navireo w Spółdzielni Pokój zrealizowała firma BIELbit Sp. z o.o. z Bielska-Białej. System został wzbogacony o dodatkowe funkcjonalności. Zastosowano obsługę rozliczeń z PFRON łącznie z generowaniem deklaracji WND i INF-D-P, obsługę pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej wraz z rozliczeniem składek i pożyczek poprzez listy płac, obsługę funduszu świadczeń socjalnych obejmującą rozliczanie wypłat świadczeń, zapomóg i pożyczek, moduł rozliczeń udziałowców spółdzielni, a także narzędzie pozwalające na import kalendarzy czasu pracy oraz ewidencji czasu pracy z zewnętrznych plików. Otwarta formuła i elastyczność umożliwia wprowadzanie do systemu kolejnych obszarów działalności spółdzielni w przyszłości.

Historia Spółdzielni Pokój sięga roku 1949. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne: cukierniczy i poligraficzny. Od początku swego istnienia zajmuje się produkcją popularnych słodyczy, głównie znanych w całym kraju „krówek”, mających polski rodowód i stanowiących polską specjalność. Gwarancją wysokiej jakości produktów są uzyskane certyfikaty w firmie TUV NORD: ISO 9001:2009 oraz HACCP. Chcąc sprostać wymaganiom odbiorców krajowych i zagranicznych, spółdzielnia wdrożyła i certyfikowała standard IFS. Z kolei Zakład Chemigraficzno-Poligraficzny produkuje wysokiej jakości tabliczki znamionowe oraz różnego rodzaju oznaczenia dla przemysłu. Spółdzielnia Pokój jest zakładem pracy chronionej zatrudniającym pracowników z różnymi stopniami niepełnosprawności. Aktualnie w firmie pracuje ponad 200 osób.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • artmetic ekonsulting 2016-03-04 23:56:57

  Systemy ERP, CMS, CRM, aplikacje mobilne dla firm: artmetic.pl

  Odpowiedz
 • Michał 2016-03-31 14:41:47

  Nam system wdrażała firma Graphcom i jesteśmy zadowoleni. Dlaczego było warto? Widać że mają doświadczenie w wielu branżach, umieją zadawać pytania tak, by dobrać oprogramowanie najlepsze dla firmy, a dodatkowo opracowali dla nas dodatki i praca w systemie jest jeszcze szybsza. Teraz jesteśmy na etapie wdrażania platformy B2B, zapowiada się obiecująco.

  Odpowiedz
 • peksel 2018-06-01 07:28:56

  Ale prawda jest taka, że w tych czasach podstawą jest ERP. Ciężko mi sobie wyobrazić normalne działanie firmy bez systemu. U nas pracujemy na jednej z wyższych wersji Berberis. I tak z perspektywy czasu to wpłynęło naprawdę na każdy aspekt działalności. Wszystkie prace po prostu przebiegają łatwiej.

  Odpowiedz
 • Iza 2019-11-18 15:40:41

  Działam ostatnio w firmie na ERP, fajny i intuicyjny, ostatnio z Firmao, nawet mają teraz obniżkę 10% z kodem DejyeMRQkq

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
 • partner portalu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!