Bright Blue Foods to jeden z największych producentów ciastek typu "mince pie" oraz ciast cieszących się popularnością w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wyroby firmy znaleźć można m.in. w sklepach Tesco i Marks & Spencer. BBF produkuje także ciasta na licencji dla Marsa i Auntie Bessie's.

Główna siedziba firmy wraz z piekarnią-cukiernią mieści się w brytyjskim Bradford, ale BBF posiada zakłady również w Blackburn, Salisbury i Szczecinie. Do BBF należy szczecińska Cukiernia Mistrza Jana, działająca na rynku wyrobów cukierniczych od 1994 r. Szczeciński zakład zajmuje powierzchnię ok. 9 tys. mkw. i produkuje wyroby pod marka własną klientów z Polski i innych krajów.

Cukiernia Mistrza Jana od 2007 r. wchodziła w skład irlandzkiej Grupy McCambridge, w którą z kolei w 2012 r. zainwestował fundusz NBGI, przejmując 100 proc. jej udziałów.

Według informacji foodmanufacture.co.uk, tegoroczne przychody ze sprzedaży Bright Blue Foods przekroczą 70 mln funtów. Firma w Wielkiej Brytanii i Polsce zatrudnia łącznie ok. 700 pracowników.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl