Unitop zmienia właściciela

mBank sprzedał Unitop inwestorowi branżowemu - firmie Majami - podał Puls Biznesu cytując rzecznika banku. mBank przejął udziały w Unitopie pod koniec 2019 roku.

Unitop to kontynuator tradycji łódzkich zakładów Optima założonych w 1945 roku. Po prywatyzacji firmy na początku lat 90, w styczniu 2018 roku „Unitop-Optima” i Agros Trading Confectionary stały się częścią grupy Bounty Brands.

Z początkiem lipca 2018 roku spółka przyjęła nazwę Unitop Sp. z o.o. W 2019 nastąpiły kolejne przekształcenia w spółce, w wyniku których mBank przejął udziały w firmie. Unitop specjalizuje się w produkcji chałwy i sezamków.

Marek Moczulski, prezes Unitopu odchodzi z firmy

Jak wynika z naszych informacji sprzedaż Unitopu firmie Majami oznacza odejście z firmy dotychczasowego prezesa - Marka Moczulskiego. Tę informację potwierdził nam sam zainteresowany.

Jeszcze w październiku Marek Moczulski podsumowywał na naszych łamach mijający kwartał. Unitop przewiduje w tym roku rekordowy wynik sprzedaży Jak wskazywał, spółka zakończyła ostatni kwartał wzrostem sprzedaży na polskim rynku o 30 proc. rok do roku.

- W kategorii eksportowej Unitop odnotował wzrost aż o 45 proc. Co oznacza, że chałwa i sezamki radzą sobie bardzo dobrze w dobie kryzysu. Produkty Unitop trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie - mówił.

Sprzedaż Unitop za okres lipiec – wrzesień 2022 roku znacząco wzrosła. Spółka zakończyła ten kwartał wzrostem o 30 proc. rok do roku na rynku krajowym. Szczególnie cieszą wzrosty w kanale tradycyjnym – tam sprzedaż została podwojona - wskazywał Moczulski.

Majami - Kim jest nowy właściciel Unitopu?

Bełchatowska firma Majami powstała w 1989 roku, rozpoczynając swoją działalność od produkcji wyrobów czekoladowych i czekoladopodobnych. W roku 1996 miała miejsce fuzja Majami i Fabryki Cukierniczej Milko - zakładu z tradycjami, którego początki sięgają lat 50-tych.

Fabryka Cukiernicza Milko od początku swojej działalności produkowała cukierki krówki według starych receptur i technologii. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom klientów, firma Majami uczyniła z tradycyjnych krówek swój wiodący produkt, oferowany zarówno w postaci krówki ręcznej jak i maszynowej.

Krówki Majami eksportowane są do Europy, a także krajów arabskich. 

Profil działalności firmy jest oparty zarówno o produkty marki Majami, jak i zyskującą coraz bardziej na popularności markę własną, uznaną na rynku polskim i zagranicznym.

Obecnie spółka koncentruje się na produkcji cukierków typu krówka, sezamków oraz mleczka w czekoladzie. 

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl