Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Wawel z gorszym wynikiem niż przed rokiem. Spadły zyski

  • Autor: AK
  • Data: 27-07-2022, 12:26
Wawel spodziewa się, że znaczący wzrost kosztów zakupu niezbędnych do produkcji surowców i materiałów oraz mediów (prąd, gaz) będzie miał istotny wpływ na wyniki spółki, w szczególności na poziom realizowanej marży brutto - podał Wawel w komunikacie.
Wawel z gorszym wynikiem niż przed rokiem. Spadły zyski
Wawel obawia się spadku marży i zysków / fot. PTWP

Podwyżki cen produktów nie rekompensują wzrostu kosztów

Spółka ocenia, że wprowadzane podwyżki cen nie rekompensują wzrostu kosztów produkcji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Toczące się negocjacje dotyczące podwyżek cen z największymi odbiorcami spółki nie przynoszą zadowalających efektów oraz są przyczyną przerw w dostawach, co ma wpływ na poziom realizowanej sprzedaży. W/w czynniki mają istotny negatywny wpływ na wyniki spółki. Trudno w obecnej chwili ocenić jednoznacznie skutki obecnej sytuacji jak i ocenić jak długo będą przyczyną perturbacji wynikowych - napisano w komunikacie.

Trudne relacje Wawel - Biedronka

Trwają renegocjacje cen między Wawelem a sieciami handlowymi. Przypomnijmy, że w 2017 roku producent słodyczy zerwał współpracę z siecią Biedronka, którą jednak szybko odnowił. W roku 2019 udział sprzedaży spółki Wawel do Jeronimo Martins Polska wyniósł 20,5 proc. W obecnej sytuacji - jak poinformował Wawel  - trwają kolejne negocjacje z odbiorcami produktów spółki.

Jeśli nie uda się wynegocjować warunków - albo spadnie sprzedaż słodyczy w sieciach handlowych, albo Wawel nie poprawi swoich wyników, bo będzie musiał pokryć koszty inflacji.

Zysk Wawelu za I kwartał 2022 roku spadł

Wawel wypracował w I kw. 2022 roku 6,5 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 13,3 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły w tym czasie 133,4 mln zł wobec 132,6 mln zł rok wcześniej.

Z kolei w całym 2021 roku Wawel miał 43,2 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej, 517,9 mln zł przychodów i 56,3 mln zł zysku z działalności operacyjnej. EBITDA wyniosła 86,1 mln zł - wynika z raportu rocznego spółki.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!