- Firma Wawel produkuje swoje słodycze w nowoczesnym zakładzie w Dobczycach od 2006 roku – wtedy nastąpiło przeniesienie tam całej produkcji z trzech krakowskich fabryk. W lipcu 2017 roku zakończyliśmy kolejny etap rozbudowy zakładu – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Sztefko.

- Powstał zupełnie nowy budynek, który został wyposażony w najnowocześniejsze maszyny i linie produkcyjne. Koszty całej inwestycji przekroczyły 100 milionów złotych - dodaje.

- Dzięki nowej infrastrukturze mamy możliwość zarówno testowania, jak i wdrażania nowych smaków i receptur, a także ulepszania dotychczasowych wyrobów oraz tworzenia zupełnie nowych słodyczy. Daje nam to duże możliwości rozwoju i dalszego udoskonalania naszego portfolio – mówi również Joanna Sztefko.

I zaznacza, że w nowym zakładzie jest jeszcze wolna przestrzeń do zagospodarowania, którą Wawel planuje wykorzystać i wyposażyć w kolejne linie produkcyjne.

Skąd Wawel wziął pieniądze na tę inwestycję w kwocie ponad 100 milionów złotych? - Środki finansowe przeznaczone na rozbudowę zakładu w Dobczycach zostały wygenerowane i przeznaczone na ten cel w ramach bieżącej działalności firmy Wawel – mówi Joanna Sztefko.

- Co ważne, nowy zakład jest zlokalizowany w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, dzięki czemu firma Wawel będzie mogła odzyskać część wydatków w ramach zwolnienia podatkowego. Warto też podkreślić, że wraz z otwarciem nowego zakładu wydajność produkcji wzrosła o około 20 proc. – dodaje.

Wawel jest jedną z najstarszych firm produkujących słodycze w Polsce a jej historia sięga roku 1898 (rok założenia).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl