Rzecznik FDF mówi serwisowi confectionerynews.com, że wzrost  jest spowodowany zwiększoną sprzedażą markowych produktów o wyższej jakości. Warto zauważyć, że dzieje się to w momencie, gdy Wielka Brytania notuje deficyt w handlu czekoladą, co oznacza, że wartość importu czekolady jest wyższa od wartości eksportu.

W pierwszej połowie 2017 roku eksport wyrobów czekoladowych z Wielkiej Brytanii spadł o 5,6 proc. pod względem wolumenu w ujęciu rok do roku.

Jednak wartość eksportu wyrobów czekoladowych wzrosła w tym okresie o 2,9 proc. do 8,5 mln funtów (11 mln USD).

Czekolada była w tym czasie czwartym co do wielkości produktem eksportowym Wielkiej Brytanii z segmentu żywności i napojów, zaraz za whisky, łososiem i piwem.

Wartość eksportu wyrobów czekoladowych do krajów pozaunijnych rósł szybciej (+ 7,27%) w porównaniu do wzrostu do krajów Unii (+ 1,53%). Spośród pięciu największych brytyjskich rynków eksportowych najszybciej wrosła wartość eksportu do Niemiec (8,45 proc.), Francji (6,73 proc.) i Belgii (23,78 proc.). Jednak eksport wyrobów czekoladowych do Holandii, drugiego największego rynku eksportowego - spadł o 18,48 proc. w pierwszej połowie tego roku.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl