Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

słowa kluczowe / AUCHAN

Wszystko sieci hipermarketów Auchan w Polsce

W Polsce Auchan jest obecny od maja 1996 roku. Sieć ma w naszym kraju 26 hipermarketów (w tym 22 własne hipermarketów i 4 prowadzone wspólnie z Schiever Polska). Auchan zatrudnia ponad 10 tys. ludzi. Francuski operator ma 11 proc. udziału w polskim rynku hipermarketów w ujęciu ilościowym i 22 proc. udziału w ujęciu wartościowym.

Grupa Auchan zbudowana jest z czterech głównych dywizji, są to hipermarkety, supermarkety Simply Market, galerie handlowe (Immochan) oraz bank Accord. Akcjonariusze sieci są również udziałowcami, takich firm, jak Leroy Merlin, Decathlon, Orsay, Pimki, Norauto, Lunch.

Polskie hipermarkety francuskiej Grupy Auchan zanotowały w 2010 r. 5-proc. wzrost sprzedaży like for like. Jednocześnie operator zakończył ubiegły rok obrotami na poziomie 6,25 mld zł.

Cała Grupa Auchan zanotowała wzrost sprzedaży netto do 42,5 mld euro w roku podatkowym 2010. Był to wzrost o 7,1 proc. oraz o 4,9 proc. wyłączając ceny benzyny i uwzględniając stały kurs wymiany. W Europie Środkowo-Wschodniej wzrost sprzedaży wyniósł 22,7 proc. (Polska, Węgry, Rumunia, Rosja i Ukraina).

Wskaźnik EBITDA wzrósł o 7,1 proc. do 2,5 mln euro, co odpowiada 5.9 proc. przychodów. Zysk roczny wyniósł 742 mln euro, co oznacza wzrost o 6,6 proc.

w portalu

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!