Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

słowa kluczowe / INDYKPOL

Wszystko o firmie Indykpol

Historia Indykpolu rozpoczęła się w 1951 r. wraz z powstaniem Ekspozytury Centrali Jajczarsko-Drobiarskiej w Olsztynie. Trzynaście lat później zakład został oddzielony od centrali i tak powstały samodzielne Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie. W 1990 r. ze struktur przedsiębiorstwa wyodrębnione zostały dwa zakłady: Zakład Drobiarski w Iławie oraz Zakład Produkcji Hodowlanej we Frednowych, który już jako Ośrodek Hodowli Indyków, w 2004 roku, znów stał się częścią Grupy Kapitałowej Indykpol. W 1991 r. Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie zostały sprywatyzowane i rozpoczęły działalność pod nazwą Indykpol. Oprócz majątku ze zlikwidowanego przedsiębiorstwa państwowego, kapitał wniosły również firmy Rolmex S.A, Anrol S.A oraz Lattinane Investment Ltd. W 1993 r. firma zmieniła formę organizacyjną i do dziś funkcjonuje jako Indykpol Spółka Akcyjna. Po sukcesach w 1991 i 1993 roku przyszedł czas na kolejne. W 1994 r. Indykpol zadebiutował na GPW. Po zakupie pakietów akcji w spółkach Eldrob S.A i Lubdrob S.A stał się liderem grupy kapitałowej przedsiębiorstw drobiarskich.

Indykpol jest największym w Polsce producentem mięsa i przetworów indyczych, posiada 20 proc. udział w tym segmencie rynku. Od kilkunastu lat jest również liderem Grupy Kapitałowej. Tworzy organizację specjalizującą się w hodowli i przemysłowym tuczu indyków, sprzedaży hurtowej i detalicznej tuszek, elementów z drobiu, mięsa indyczego i jego przetworów.

w portalu

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!