W siedzibie autoryzowanej stacji Mercedes Benz Diesel Truck z Ołtarzewa symboliczny klucz do nowych ciągników siodłowych przekazali dyrektor handlowy Matthias Lelke i doradca handlowy Bartłomiej Święcki na ręce członków zarządu Sokołów Logistyka Sp. z o.o. Rafała Rusjana i Janusza Popko.

Pierwsze pojazdy marki Mercedes Benz Actros kupione w Diesel Trcuk Ołtarzew trafiły do firmy Sokołów Logistyka już w 2014 roku. Pojazdy te sprawdzane były na trudnych zagranicznych trasach, co potwierdziło ich ekonomiczność i niezawodność. Pod koniec 2016 roku firma Sokołów - Logistyka Sp. z o.o. z Sokołowa Podlaskiego zamówiła osiem kolejnych ciągników siodłowych Mercedes Benz Actros.

Wybór nie był przypadkowy - tym razem zarząd firmy także postawił na ekonomiczność, niezawodność ale również na wizerunek i marketing. Ważnym kryterium była także współpraca z dealerem Diesel Truck, która od trzech lat układa się wzorowo.

Sokołów-Logistyka Sp. z o.o. realizuje ponad 6800 zleceń w miesiącu. Atutem firmy jest solidność, terminowość i precyzyjność w swoich działaniach. Pojazdy firmy poruszają się nie tylko po Polsce, jeżdżą także po całej Europie z różnego rodzaju ładunkami. Spółka przewozi produkty spożywcze w temperaturach kontrolowanych takie jak np.: mięso, półtusze na wisząco. Sokołów-Logistyka Sp. z o.o. posiada ponad 43-letnie doświadczenie w przewozach chłodniczych z wykorzystaniem naczep jednokomorowych, dwukomorowych i hakowych (zarówno w systemie europejskim jak i duńskim). Drugą gałęzią transportu jest transport żywych zwierząt, w tej dziedzinie Spółka posiada certyfikat QS do świadczenia usług w tym zakresie. Firma w ciągu wielu lat wypracowała optymalne metody, co przekłada się na wysoką efektywność transportu. Jej rozwój jest możliwy dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz zmodernizowanej flocie. Spółka posiada własną flotę i współpracuje też z podwykonawcami, z którymi ma podpisane długoterminowe umowy. W sumie dysponuje liczbą ponad 590 zestawów taboru. Sokołów-Logistyka prowadzi także stację paliw, stację kontroli i serwis pojazdów.

W chwili obecnej w firmie Sokołów Logistyka realizowany jest projekt Eco driving przy współpracy działu logistyki i szkoły ekonomicznej jazdy Mercedes Benz. Pojazdem Actros wyposażonym w system telematyczny fleetboard kierowca z Sokołowa oraz trener wyruszają w trasę do Danii. Czekamy na wyniki i mamy nadzieję że takie szkolenie przyniesie firmie Sokołów Logistyka jeszcze większe oszczędności wynikające z mniejszego zużycia paliwa.