Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Biznes i technologie

Pracownicy pilnie poszukiwani

  • Autor: Olimpia Wolf
  • Data: 17-05-2016, 10:44
Eksperci rynku pracy rok 2016 okrzyknęli "rokiem pracownika". Gospodarka się rozwija, ofert pracy przybywa również w sektorze spożywczym i handlowym. Jednak firmy coraz częściej mają problem ze znalezieniem osób o odpowiednich kwalifikacjach.
Pracownicy pilnie poszukiwani

Z badań "Plany Pracodawców" firmy Randstad wynika, że odsetek wszystkich firm, które planują zwiększyć zatrudnienie w 2016 r., wynosi 36 proc., a zajmujących się handlem i naprawami - 41 proc.

Trend, który cieszy pracowników, jest kłopotem dla pracodawców. Jak wynika z badań firmy Randstad, obecnie połowa firm ma trudności w zatrudnieniu osób o poszukiwanych kwalifikacjach głównie z powodu niedopasowania kompetencji osób poszukujących pracy do oczekiwań pracodawcy. Daria Dąbrowska, ekspert rynku pracy Antal zauważa, że zjawisko niedopasowania kwalifikacji pracowników do potrzeb pracodawców (tzw. skill mismatch) jest jednym z częstych problemów rekrutacyjnych w sektorze spożywczym i ostatnio się nasila.

Zły system oświaty i zawyżanie kompetencji

Wśród przyczyn niedopasowania kwalifikacji pracowników do potrzeb pracodawców, eksperci i pracodawcy wymieniają niedostosowany do potrzeb rynku pracy system edukacji, emigrację, zawyżanie kompetencji oraz brak umiejętności pracy zespołowej.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!