Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Ardanowski: Żywność dla dzieci jest bardzo ważnym elementem rynku

  • Autor: PAP
  • Data: 14-10-2018, 09:43
Żywność dla dzieci jest bardzo ważnym elementem rynku. Państwo będzie nadal wspierało programy dedykowane szkołom - mówił w sobotę w Radomiu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Ardanowski: Żywność dla dzieci jest bardzo ważnym elementem rynku
Jan Krzysztof Ardanowski, fot. PTWP

Szef resortu rolnictwa odniósł się do zapowiedzi kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza dot. realizacji programu darmowych posiłków w radomskich szkołach. "Widzę wielką możliwość współpracy z takimi instytucjami jak Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Radomiu, chociażby w kwestiach pozyskiwania taniej, zdrowej żywności dla radomskich uczniów" - stwierdził Skurkiewicz na konferencji prasowej, w której wziął udział razem z ministrem rolnictwa.

Ardanowski stwierdził, że "państwo wydatkuje spore pieniądze na programy dedykowane szkołom". "Tam uczymy dzieci pewnych nawyków żywnościowych; tam uczymy, jak się odżywiać, żeby było zdrowo; tam budujemy siły witalne i zdrowie następnego pokolenia" - powiedział minister. Dodał, że żywność dla dzieci jest bardzo ważnym elementem rynku. Zapowiedział, że programy kierowane do szkół będą rozwijane.

"To ma być żywność polska, znakomitej jakości, ta o najwyższych parametrach ekologicznych, a nie żywność - czasami śmieć sprowadzany z zagranicy" - zaznaczył szef resortu rolnictwa. Dodał, że rząd wprowadził już ustawowe zabezpieczenia przed importem żywności z niejasnych źródeł.

"Żywność ma być precyzyjnie oznaczana, musi towarzyszyć jej również informacja na piśmie, z jakich krajów pochodzi, bo mieliśmy do czynienia z fałszowaniem żywności - ta przychodząca z zagranicy była przepakowywana w polskie opakowania i udawała polską żywność" - wyjaśnił Ardanowski.

W trakcie konferencji, która odbyła się na terenie Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego, czyli popularnej giełdzie rolnej w Radomiu, minister mówił o rozwoju tego sektora. "Rynek to nie jest tylko miejsce do targowania, gdzie jedynie przepakowuje się żywność z samochodu na samochód. Również oczekuję, żeby Rynek stawał się podmiotem aktywnym w zakresie prowadzenia obrotu żywnością, przechowywania większych partii żywności, gromadzenia jej i szukania możliwości eksportowych" - stwierdził minister. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!