Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

ARIMR: 403 mln zł dla poszkodowanych przez suszę

  • Autor: PAP
  • Data: 21-10-2018, 10:40
Blisko 403 mln zł trafiło do czwartku na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą - poinformował rzecznik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Paweł Mucha.
ARIMR: 403 mln zł dla poszkodowanych przez suszę
Fot. Shutterstock

Do 18 października do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 220 tys. wniosków na kwotę 1,35 mln zł.

Pieniądze otrzymało już 64 tys. rolników. Tylko w czwartek Agencja dokonała 7 tys. operacji, przelewając ponad 46 mln zł.

Wnioski o przyznanie pomocy suszowej rolnicy mogą składać do końca października. Minister nie wyklucza przedłużenia tego terminu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do czwartku do biur powiatowych ARiMR wpłynęło 638 wniosków o taką pomoc, na kwotę ponad 13,3 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła 2,3 mln zł.

Według danych ministerstwa rolnictwa, na 26 września br. w wyniku tegorocznej suszy poszkodowanych zostało ok. 244,5 tys. gospodarstw, szkody powstały na powierzchni ponad 4,6 mln hektarów. Straty zaś oszacowano na kwotę przekraczającą 7,5 mld zł.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!