Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biznes i technologie

ARiMR: Można składać wnioski na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa

  • Autor: www.portalspozywczy.pl/ ARiMR
  • Data: 19-10-2017, 13:30
Od 6 do 20 listopada 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa. Jest to wsparcie na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej", poddziałanie "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020.



ARiMR: Można składać wnioski na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa
fot. shutterstock

Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do właściwego oddziału regionalnego. Poprzednie tegoroczne nabory wniosków odbyły się w terminie 5 - 18 października 2017 r. oraz 4 - 18 września 2017 r. W tym roku przewidywany jest jeszcze jeden nabór wniosków o takie wsparcie. Cykliczne ogłaszanie naborów umożliwia ubieganie się o pomoc finansową jak największej liczbie rolników poszkodowanych w tegorocznych kataklizmach. Zatem rolnicy, którzy nie zdążyli złożyć wniosków w zakończonych naborach i nie uda im się dokonać tego w ogłoszony właśnie naborze, będą mogli ubiegać się o pomoc w kolejnym.

O przyznanie takiego wsparcia mogą starać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Przyznanie wsparcia uzależnione będzie od powstania w gospodarstwie szkód spowodowanych przynajmniej przez jedną z wymienionych klęsk, jeżeli miały one miejsce w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok, w którym składany jest wniosek.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (1)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • LWL. 2017-10-20 09:25:32

    Tak jest to pomoc na odtwarzanie sadów, a nie pomoc na odbudowę budynków po nawałnicach, ponieważ zniszczone budynki w gospodarstwach podlegały obowiązkowemu ubezpieczeniu. Wiemy ile można odtworzyć za wypłacone ubezpieczenie. W odszkodowaniu potrącają zużycie obiektów, amortyzację i pozostaje drobna cząstka na odtworzenie. Ten program powinien być na pokrycie różnicy pomiędzy nakładami poniesionymi przez rolnika, a otrzymanym odszkodowaniem od ubezpieczyciela.

    Odpowiedz

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!