Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

ARiMR: Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich

  • Autor: PAP
  • Data: 31-10-2018, 12:42
Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont bankowych do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich. W ciągu 10 dni wypłat zaliczek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała zwroty zaliczek przekazanych na konta 2 tys. rolników - poinformował w środę rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

Zamknięcie przez rolnika rachunku lub przekazania ARiMR błędnej jego nazwy - to główna przyczyna zwrotów bankowych (ok. 97 proc. zwrotów) do ARiMR. Do poniedziałku, czyli po 10 dniach wypłat zaliczek, Agencja odnotowała zwroty bankowe na blisko 4 mln zł.

Agencja przed rozpoczęciem wypłat zwracała uwagę rolnikom na potrzebę aktualizacji danych ich kont, by nie było właśnie takich sytuacji. "Apelujemy do rolników, żeby sprawdzili czy dostarczyli do Agencji aktualny i prawidłowy numer rachunku bankowego, bez tego nie otrzymają dopłaty" - podkreślił rzecznik.

Do 30 października ARiMR przekazała zaliczki z tytułu dopłat bezpośrednich za 2018 rok ponad ośmiuset tysiącom rolników. Tylko we wtorek konta rolników ARiMR zasiliła ponad 0,5 mld zł. Łącznie na ich konta przelano ponad 3,3 mld zł.

W pierwszej kolejności zaliczki otrzymują poszkodowani przez tegoroczną suszę czy ASF.

W 2018 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło ponad 1,335 mln rolników.

Zaliczki będą wypłacane do końca listopada br. Agencja przeznaczy na to ponad 10 mld zł. Pozostała część dopłat bezpośrednich zostanie przekazana rolnikom od 1 grudnia do końca czerwca. Pula dopłat bezpośrednich za 2018 r. wynosi 14,8 mld zł. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!