Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

ARR: Ceny ziarna uległy obniżeniu

  • Autor: PAP
  • Data: 18-02-2013, 11:30
Po umiarkowanym wzroście trwającym od początku roku, ceny ziarna zbóż na początku lutego uległy obniżeniu. Jedynie cena kukurydzy utrzymała się na poziomie z poprzedniego tygodnia - wynika z danych Agencji Rynku Rolnego.

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 04-10.02.2013 roku średnia cena pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 1.035 zł/t, tj. o 1,6 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 1 proc. niższym niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie ziarno to było o 26 proc. droższe rdr.

Za żyto konsumpcyjne średnio w kraju płacono 755 zł/t, tj. o 0,6 proc. mniej niż tydzień wcześniej. Zboże to było o 2 proc. droższe niż miesiąc wcześniej, ale o 15 proc. tańsze niż przed rokiem.

Przeciętna cena jęczmienia paszowego wynosiła 874 zł/t, tj. o 1,5 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu. Była ona o 0,5 proc. niższa niż przed miesiącem, ale o 9 proc. wyższa niż w tym samym okresie 2012 roku.

Średnia cena kukurydzy w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, nie uległa zmianie i wynosiła 931 zł/t. Cena ta była o 1 proc. wyższa niż przed miesiącem oraz o 19 proc. wyższa niż przed rokiem.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!