Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Blackstone kupił centra logistyczne Panattoni w Polsce

 • Autor: portalspozywczy.pl / pr
 • Data: 04-02-2013, 10:31
Panattoni Europe dokonał zbycia dwóch portfeli aktywów logistycznych zlokalizowanych w Polsce, o łącznej powierzchni 402 tys. mkw. na rzecz spółek powiązanych z LogiCor, ogólnoeuropejską platformą logistyczną założoną przez Grupę Blackstone.
Blackstone kupił centra logistyczne Panattoni w Polsce

Pierwsza transakcja została sfinalizowana w październiku 2012 r. i obejmowała cztery inwestycje w kluczowych dla logistyki polskich lokalizacjach, o łącznej powierzchni 218 tys. mkw. Dotychczas inwestycje te należały do spółki joint-venture Panattoni i innego inwestora. Nabycie zostało sfinansowane kredytem udzielonym przez Bank Pekao SA.

Druga transakcja została sfinalizowana w grudniu 2012 r. i obejmowała portfel dziewięciu nowo wybudowanych obiektów logistycznych na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni 184 tys. mkw. Inwestycje te powstały we współpracy z funduszem Pramerica Real Estate Investors specjalizującym się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości w Europie i w usługach doradczych, wchodzącym w skład koncernu Prudential Financial, Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Nabycie zostało sfinansowane kredytem udzielonym przez Helaba Landesbank Hessen-Thüringen.

- Dzięki solidnym podstawom branża nieruchomości przemysłowych w Polsce osiąga niezmiennie dobre wyniki i przyciąga inwestorów. We współpracy z naszymi partnerami zrealizowaliśmy nowoczesne obiekty przemysłowe wysokiej jakości w strategicznych lokalizacjach, które budzą zainteresowanie tak renomowanych inwestorów jak Blackstone. Cieszy nas również, że Blackstone docenił jakość naszych usług zarządzania nieruchomościami i postanowił, że Panattoni pozostanie odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami i aktywami wchodzącymi w skład portfela Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową.

LogiCor, wraz ze spółkami powiązanymi, jest obecnie właścicielem 2,5 mln metrów kwadratowych (26 mln stóp kwadratowych) powierzchni na terenie 91 wysokiej jakości nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Polsce, wykorzystywanych do celów logistycznych i dystrybucyjnych przez producentów, detalistów oraz niezależnych dostawców rozwiązań logistycznych. Należący do Blackstone odpowiednik platformy na terenie USA, IndCor, zarządza obecnie nieruchomościami o łącznej powierzchni 7,7 mln metrów kwadratowych (83 mln stóp kwadratowych) w 40 kluczowych lokalizacjach logistycznych na terenie 23 stanów.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • kamisa 2013-02-11 12:05:45

  Czytałem wcześniej -jartom.com/artykuly/Panattoni-sprzedaje-ponad-400-tys-mkw-magazynow-w-Polsce-funduszowi-Blackstone-3560-15 Panattoni sprzedane - takiej transakcji raczej nikt nie oczekiwał. Z czego to może wynikać?

  Odpowiedz
 • kamisa 2013-02-14 12:33:18

  Ale co w takim razie z pozostałymi nieruchomościami firmy? Widziałem w bazie jartomu - hale.jartom.com/nieruchomosci/Panattoni-61-101 Wciąż stoi masa wolnych nieruchomości. Czy można się zatem spodziewać niższych wycen tych nieruchomości?

  Odpowiedz
 • obym się mylił 2013-02-21 16:05:28

  koło poznania panattoni jest już około pięciu lat czyżby kończyły się ulgi inwestycyjne

  Odpowiedz
 • jacek45 2014-12-29 01:52:52

  Super, ze otwieraja kolejne centra logistyczne, jednakże na forum gowork.pl/opinie_czytaj,60831 przeczytałem sporo negatywnych opinii na ten temat, a to opinie pracowników.

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!