Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Boris Johnson: Nie wrócimy do niekontrolowanej imigracji

  • Autor: PAP
  • Data: 06-10-2021, 14:26
Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył, że rozwiązaniem strukturalnych problemów gospodarki nie jest powrót do niekontrolowanej imigracji, lecz przejście do modelu z wysokimi płacami, wysokimi umiejętnościami i wysoką produktywnością.
Boris Johnson: Nie wrócimy do niekontrolowanej imigracji
Boris Johnson zapowiada, że Wielka Brytania nie wróci do niekontrolowanej imigracji. fot. PAP/Neil Hall

Boris Johnson: Nie wrócimy do niekontrolowanej imigracji

W przemówieniu na zakończenie konferencji Partii Konserwatywnej Johnson obiecał, że jego rząd zajmie się "długoterminowymi słabościami strukturalnymi", ale zastrzegł, że "nie wrócimy do tego samego starego, zepsutego modelu z niskimi płacami, niskim wzrostem i niskimi umiejętnościami oraz niską produktywnością".

Wielka Brytania: Kontrola migracji odpowiedzią

"Odpowiedzią na obecne napięcia, które są głównie efektem wzrostu i ożywienia gospodarczego, nie jest sięganie po tę samą starą dźwignię niekontrolowanej migracji, aby utrzymać płace na niskim poziomie. Odpowiedzią jest kontrola imigracji, aby umożliwić utalentowanym ludziom przyjazd do tego kraju, ale nie wykorzystywać imigracji jako wymówki dla braku inwestycji w ludzi, w umiejętności i w sprzęt lub maszyny, których potrzebują do wykonywania pracy" - mówił Johnson. Jak dodał, to jest zmiana, za którą ludzie głosowali, opowiadając się za brexitem.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!