Coca Cola i CHEP wspólnie obniżają koszty w łańcuchu dostaw
- Autor: portalspozywczy.pl
- Data: 09-01-2013, 11:10
Casbega jest jedną z największych i jednocześnie najbardziej zaawansowanych technologicznie rozlewni napojów Coca Cola. Fabryka zlokalizowana w Fuenlabrada (Madryt) została uruchomiona w 1980, przez okres ostatnich 30 lat przechodziła szereg zmian i modernizacji. Obecnie zajmuje powierzchnię 250.000 mkw., produkuje 275 rodzajów napojów i zatrudnia przy tym 900 pracowników.
Głównym celem firmy jest sprawna realizacja zamówień i szybkie zaspokajanie popytu płynącego z rynku. Istotna w tym kontekście jest optymalizacja kosztów i dbałość o wysoką jakość obsługi klienta. Casbega przyznaje, że właściwe zarządzanie logistyką stanowi dla firmy klucz do budowania jej przewagi konkurencyjnej w wymienionych obszarach. W związku z tym firma zdecydowała o wprowadzeniu rozwiązania CHEP do swojego łańcucha dostaw. Casbega wymieniła cały pool paletowy na wynajmowane niebieskie nośniki, na których realizuje dostawy do 68,000 punktów sprzedaży detalicznej i wszystkich dystrybutorów produktów Coca Cola.
Jako lider kategorii staramy się stosować rozwiązania, które stanowić będą wzór dla innych firm w branży napojowej, mówi José María Sánchez, dyrektor logistyki Casbega, dlatego każda zmiana w łańcuchu dostaw jest poprzedzona wnikliwą analizą procedur oraz kosztów. Do współpracy z firmą CHEP podeszliśmy w taki sam sposób - weryfikując opłacalność tej inwestycji. W efekcie analizy zrezygnowaliśmy całkowicie z własnych palet na rzecz dwóch rodzajów nośników CHEP w rozmiarze 1200x800 (euro) oraz 800x600 (DHP).
Automatyzacja linii produkcyjnych w naszej fabryce wiąże się z koniecznością stosowania wysokiej jakości palet - dodaje José María Sánchez. Nośniki CHEP spełniają surowe wymagania techniczne, a ich wykorzystanie do pakowania napojów daje nam gwarancję płynności produkcji. Równie istotna jest dla nas elastyczność i prostota w we współpracy z kontrahentem. To w głównej mierze zadecydowało o podpisaniu kontraktu z firmą CHEP.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Dlaczego rosną koszty opakowań w mleczarstwie?
-
Puszki jednak w systemie kaucyjnym? Branża ocenia rządowe założenia
-
Ponad 41 proc. tworzyw jest składowane na wysypiskach
-
Producenci opakowań pod presją cen surowców. Rynek może rosnąć wolniej
-
Coca-Cola z nowatorską nakrętką. Ma być bardziej eko
-
Jesienią czeka nas podwyżka cen i być może przejściowy brak żywności
-
Unitop: Wzrost cen opakowań to wielkie wyzwanie dla firm
-
Rosjanie podrabiają produkty Coca-Coli. CoolCola, Fancy i Street mają być lepsze niż oryginał
-
ZPP wystosowało stanowisko ws. systemu kaucyjnego
-
W Płocku będzie produkowana poliolefinowa folia shrink sleeve TD
- Transport zboża z Ukrainy. Trudne "wąskie gardła"
- Firmy spożywcze i handlowe w I półroczu: przejęcia, inflacja, wojna
komentarze (1)
ciekawy jestem jak plastikowe np. takie coś paletywynajem.pl
Odpowiedz