"To pierwsze rozwiązanie typu B2C (business to consumer) w ofercie Comarch" - powiedział Rymarczyk na spotkaniu z dziennikarzami we wtorek. Dodał, że nowa platforma Comarchu może być "namiastką Allegro" i być reklamowana "jak np. proszek do prania".

Na stronie internetowej iGalerii (dostępnej na razie w wersji beta), serwis zapowiada, że będzie aktywnie promowany i pozycjonowany w sieci, co ma na celu pozyskiwanie jak największej liczby klientów. Planowany jest także intensywny rozwój i wzbogacanie serwisu o nowe funkcjonalności oraz coraz głębszą integrację z oprogramowaniem Comarch iSklep24.

Obecnie na stronie dostępnych jest 5 stron internetowych. Docelowa mają znaleźć się tam wszyscy klienci aplikacji isklep24, czyli - w tej chwili - ok. 300 podmiotów.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Comarch miał 5,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 161,18 mln zł zysku rok wcześniej (uwzględniając jednorazowy efekt sprzedaży Interia.pl), przy przychodach odpowiednio 497,52 mln zł wobec 389,39 mln zł.