Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Coraz więcej wiemy nt. segregacji i zbiórki odpadów opakowaniowych

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 21-11-2017, 13:36
- Wśród Polaków rośnie wiedza na temat zasad segregacji i selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. W najnowszym badaniu Kantar TNS przeprowadzonym na zlecenie Fundacji ProKarton, 65 proc. badanych zadeklarowało, że wie jak prawidłowo segregować odpady opakowaniowe, podczas gdy w badaniu z kwietnia 2016 r. było to 60 proc. ankietowanych. Najlepiej rozpoznawanym i najczęściej zbieranym selektywnie odpadem wielomateriałowym w polskich gospodarstwach domowych są kartoniki po mleku i sokach. Jednak aż 45 proc. respondentów zapytana, gdzie wyrzuca konkretne rodzaje (frakcje) odpadów po opakowaniach wielomateriałowych przyznaje, że nie zwraca uwagi na kolor pojemnika.
Coraz więcej wiemy nt. segregacji i zbiórki odpadów opakowaniowych
fot. shutterstock

Fundacja ProKarton na co dzień realizuje projekty z zakresu edukacji ekologicznej oraz promocji selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po kartonach do płynnej żywności. 

W ramach stałej działalności badawczej Fundacja sprawdziła, tym razem jaka jest wiedza Polaków na temat selektywnej zbiórki szczególnego rodzaju odpadów opakowaniowych, a mianowicie opakowań wielomateriałowych, czyli wykonanych z co najmniej dwóch rożnych materiałów, których nie można rozdzielić ręcznie lub za pomocą prostych metod mechanicznych. Opakowania wielomateriałowe nadają się do recyklingu, jednak czy Polacy o tym wiedzą i czy prawidłowo je segregują, tak aby możliwe było odzyskanie z nich cennych surowców wtórnych? Na te pytania stara się odpowiedzieć badanie Fundacji ProKarton.

Dalsza część artykułu (89%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!