• partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Partnerzy portalu

Czarnek: cieszę się, że na czele resortu rolnictwa będzie stał wicepremier

Cieszę się z tego, że na czele resortu rolnictwa będzie stał wicepremier; to wyraźny znak dla naszej wsi - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek we wtorek w RMF FM, pytany o zapowiadane zmiany w rządzie.
  • Autor: RMF FM/PAP
  • Data: 26-10-2021, 13:45
Czarnek: cieszę się, że na czele resortu rolnictwa będzie stał wicepremier
We wtorek prezydent Andrzej Duda ma dokonać zmian w rządzie m.in. na stanowisku ministra rolnictwa, którym obecnie jest Grzegorz Puda . fot. PTWP

Zmiany w rządzie

We wtorek o godz. 17.00 prezydent Andrzej Duda ma dokonać zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zmiany zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina - wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Rząd opuścili też niektórzy jego współpracownicy. Ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z Porozumienia pozostała w Zjednoczonej Prawicy i w klubie parlamentarnym PiS.

Henryk Kowalczyk za Grzegorza Pudę? Nowy minister rolnictwa

Według portalu wPolityce.pl spodziewane zmiany w rządzie mają objąć m.in ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Resortem klimatu - zamiast Michała Kurtyki - miałaby pokierować b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a rolnictwa - obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę.

Czarnek we wtorkowej rozmowie z RMF FM powiedział, że "cieszy się z tego, że rolnictwo będzie podniesione, w ten sposób, że na czele resortu rolnictwa będzie stał wicepremier". "To wyraźny znak dla naszej wsi" - ocenił.

"W rolnictwie będzie zmiana, i minister rolnictwa będzie jednocześnie wicepremierem" - podkreślił. Dodał, że informacje o zmianach w rządzie czerpie z "doniesień prasowych".

Jak dodał, "nic mu nie wiadomo", jakoby zapowiadane zmiany w rządzie przewidywały ponowne rozbicie MEiN na dwa osobne resorty. "To dobra sprawa, połączenie, tych dwóch resortów" - ocenił. Szef MEiN powiedział także, że według wszelkich informacji on sam pozostanie na stanowisku. 

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na FacebookuObserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco!

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!