W trakcie debaty poruszymy także zagadnienia polityki klimatycznej UE i jej wpływu na konkurencyjność handlu i przemysłu w Polsce, ograniczenia śladu środowiskowego firmy (gospodarka odpadami) oraz praktyk CSR w branży handlowej i przemyśle spożywczym.

Postaramy się też odpowiedzieć na pytania: czy zrównoważony rozwój to moda czy realna potrzeba, czy polskie firmy stać na zrównoważony rozwój, a także czy Polacy wybierają produkty firm, które inwestują w zrównoważony rozwój?

Panel „Zrównoważony rozwój w handlu i w przemyśle spożywczym" będzie miał miejsce 14 maja 2013 r. w godzinach 14.00-16.00 w katowickim Hotelu Angelo. Wydarzenie odbędzie się ramach V Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na stronie https://www.ptwp.pl/eec/pl/ . Zapraszamy do udziału w imprezie.

Wszystkich gości, którzy będą obecni zapraszamy na sali do aktywnego udziału w dyskusji i zadawania pytań uczestnikom debaty.
W debacie ''Polski konsument 2020'' udział potwierdzili przedstawiciele takich firm i organizacji jak: SM Spomlek, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, World Fair Trade Organization - Europe/Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu, Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, Zakłady Mięsne Silesia SA.

14 maja odbędą się także dwie inne debaty poświęcone branży dystrybucyjnej i sektorowi spożywczemu: „Rynek spożywczy w Polsce - inwestycje, eksport, wizerunek" oraz '''Polski konsument 2020'' . Dzień później, 15 maja odbędzie się debata pt. ''E-commerce - ofensywny sektor gospodarki''.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (13-15 maja) to największa impreza gospodarczo-biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej (www.eecpoland.eu ). Podczas ok. 100 debat poruszane będą najbardziej istotne problemy gospodarcze, obejmujące także przemysł spożywczy i handel.

W blisko 100 sesjach, które odbędą się podczas trzech dni trwania Kongresu weźmie udział kilkuset panelistów i ponad 6000 gości z Polski i z innych krajów europejskich. Od pięciu lat trwania imprezy, co roku mamy zaszczyt gościć komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii (w tym także menadżerowie sieci handlowych i sektora FMCG). Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.