Zwiększyło się również w tym czasie zatrudnienie w firmie o 12%. Przy wykorzystaniu zintegrowanych usług logistycznych działalność biznesowa Dachser w Polsce oparta jest zwłaszcza na przewozach zagranicznych towarów drogą lądową, morską i lotniczą, współpracy z eksporterami, magazynowaniu, a także na usługach dla dostawców sieci DIY w Europie.

- Stabilny rozwój Dachser w Polsce nastawiony jest na długotrwałe efekty. Osiąganie dobrych wyników jest raczej efektem koncentrowania się na tych klientach, którzy gwarantują stabilność sieci, dzięki czemu uzyskują oni bardzo wysoką jakość naszych usług. Nasi kontrahenci to w dużej mierze firmy, które rozwijają swoją sprzedaż na globalnych rynkach. Obszar Europy Zachodniej dla dystrybucji drogowej w ostatnim okresie został rozszerzony o szereg nowych codziennych połączeń bezpośrednich w ramach UE. Dzięki sprawnej organizacji naszej sieci drogowej mamy w swoim zasięgu całą Europę i dostarczamy przesyłki naszych klientów naprawdę w bardzo krótkim czasie - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser Sp. z o.o.

W związku z rozwojem skali działalności w 2015 roku polski oddział Dachser uruchomił nowe połączenia do Niemiec, do Überherrn koło Saarbrücken, Dortmundu i Neuss. Firma zyskała również bezpośrednie połączenie ze Strykowa k/Łodzi do Francji do Clermont-Ferrand (środkowa Francja, gdzie znajduje się główny hub przeładunkowy na Francję) i do Barcelony w Hiszpanii. Ostatnia z tych linii stworzyła  najdłuższe europejskie połączenie, bo dzięki nim przesyłki z Portugalii poprzez Barcelonę i Stryków trafiają do krajów bałtyckich i Finlandii. Ten dystans z Lizbony do Helsinek wynosi prawie 4 500 km, a połączenia są dostępne codziennie w obie strony.

- Również polskie przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają rozglądać się po innych rynkach, szukając tam dalszych źródeł ekspansji i sukcesu. To dobry prognostyk dla naszego eksportu i dla Dachser, który jest wsparciem dla polskich firm działających za granicą, zapewniając im szybki transport towarów do wielu odbiorców, a także szereg usług dodatkowych, które ułatwiają naszym przedsiębiorcom konkurowanie na zagranicznych rynkach - zaznacza Grzegorz Lichocik.

- Naszym najlepszym atutem jest oferowanie zintegrowanych rozwiązań logistycznych łączących łańcuchy dostaw naszych klientów w transporcie drogowym, lotniczym i morskim. Posiadając najlepszą sieć drobnicową w Europie i łącząc ją z potrzebami globalnych graczy, tworzymy ich unikatowe połączenie z transportem lotniczym i morskim, wykorzystując do tego naszą obecność na wszystkich kontynentach – mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Ze względu na rosnącą liczbę obsługiwanych przesyłek Dachser w 2015 roku oddział w Poznaniu zmienił swoja lokalizację, zwiększając tym samym powierzchnię operacyjną, magazynową i biurową. Obecnie w Polsce firma posiada 8 oddziałów (dwa w Warszawie oraz w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku), w których zatrudnia już 400 pracowników.