Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

DB Schenker Logistics inwestuje na pomorzu

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 19-02-2013, 13:17
Nowy cross-dockingowy terminal DB Schenker Logistics w aglomeracji Gdańska rozpoczął obsługę klientów 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.

- Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej" - mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. „Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej - z powodów ekologicznych i sąsiedzkich - dodaje Janusz Górski.

Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics. - Nowe rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa przesyłek i jeszcze wyższą jakość obsługi, a także zapewni możliwości rozwoju firmy - mówi Igor Nowaczyk, Dyrektor Oddziału Gdynia i gospodarz nowego obiektu.

Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m² biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • hubert 2015-07-20 00:46:18

    świetnie, że tak inwestują,ale mogliby też spojrzec na komentarze na gowork.pl/opinie_czytaj,276401 bo chyba nie widza pewnych problemów wśród pracowników.

    Odpowiedz

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!