Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Dla FMCG liczą się: mobilność, social media i Cloud Computing

 • Autor: Łukasz Rawa, poralspozywczy.pl
 • Data: 10-09-2015, 12:43
Rozwiązania dla branży FMCG są kształtowane przede wszystkim przez takie trendy, jak mobilność, social media oraz Cloud Computing. Dostawcy oprogramowania kładą zdecydowany nacisk na obsługę sprzedaży wielokanałowej, a w szczególności uzyskanie optymalnej skuteczności procesu zakupów mobilnych - wskazuje Janusz Małgorzaciak, dyrektor Działu Sprzedaży Produktów Microsoft Dynamics.
Dla FMCG liczą się: mobilność, social media i Cloud Computing
(fot. PTWP)

Dla dostawców IT nowe trendy oznaczają konieczność zapewnienia najlepszych doświadczeń dla finalnych odbiorców, co przekłada się na wyższy poziom konwersji. - Z pewnością, ważny obszar usprawnień wiąże się z wyzwoleniem potencjału social media. Umiejętność szybkiej analizy różnorodnych danych pozwala na wykorzystanie tego kanału do sprzedaży, budowania profili zachowań konsumentów i utrzymywania lojalności, co można zastosować w procesie planowania sprzedaży - wyjaśnia Janusz Małgorzaciak.

Kolejny obszar dotyczy wygody i intuicyjności obsługi oprogramowania dla użytkowników. - Oznacza to zapewnienie dostępu do rzetelnych danych z każdego miejsca m.in. dla pracowników terenowych, co wynika z możliwości oferowanych przez usługi w chmurze. Handlowcy wyposażeni w aplikacje mobilne na smartfony i tablety mogą być w kontakcie z klientem non-stop, reagując na jego potrzeby i pojawiające się okazje sprzedażowe - zaznacza dyrektor Microsoft Dynamics.

- Bardzo istotne dla zapewnienia wyższej produktywności i wydajności pracy jest dostosowanie interfejsu aplikacji do konkretnej funkcji lub roli w organizacji oraz dostarczenie odpowiednich funkcjonalności, które zoptymalizują pracę np. mobilnego handlowca, ograniczając do minimum formalności związane z wizytą w punkcie sprzedaży, dzięki czemu będzie on miał więcej czasu na budowanie odpowiedniej relacji ze swoim kontrahentem - dodaje.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • artmetic ekonsulting 2015-09-12 22:05:29

  Rozwiązania mobilne, aplikacje online i cloud computing: artmetic.pl

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!