"Im bliżej świąt tym rynek będzie tracił płynność. Do świąt nie powinno być już większych zmian kursu złotego, chociaż mamy jeszcze pewne figury, które mogą oddziaływać na notowania złotego, szczególnie w piątek. Wtedy jednak nie będzie już graczy z Londynu, pozostanie jednak USA" - powiedział PAP Marcin Bilbin z Pekao SA.

W piątek opublikowane zostaną dane z USA dotyczące zmiany liczby miejsc pracy poza rolnictwem, w przetwórstwie oraz stopa bezrobocia w marcu.

"Dzisiaj testowaliśmy poziom 3,86/EUR, ale euro-złoty odbił się od tego poziomu, bo jest on ciągle istotnym wsparciem. Mimo wszystko możemy być zadowoleni z dzisiejszej sesji, złoty kończy dzień blisko tych poziomów. Wydaje się, że poziom 3,86 jeszcze w przyszłym tygodniu będzie dla złotego pracować" - dodał Bilbin.

Analitycy rynku obligacji prognozują, że na rynku FI do Świąt Wielkiej Nocy poziomy będą stabilne, zaś po świętach ceny papierów dłużnych będą rosły. "Do świąt nie spodziewam się już większych ruchów na rynku długu. Oprócz USA, w piątek już się nie handluje, więc czwartek będzie ostatnim dniem dla graczy. Do świąt w poziomach rentowności należy spodziewać się stabilizacji" - powiedział PAP Maciej Kuczek z Fortis Banku.

"W dłuższej perspektywie po świętach ceny papierów powinny dalej rosnąć, widać dużą nadpłynność na rynku" - dodał. Kuczek dodał, że na koniec środowej sesji poziomy są zbliżone do wtorkowego zamknięcia. "Najpierw było widać spadek cen na długich papierach po danych o inflacji w strefie euro. Potem jednak rynek odrobił straty i jesteśmy na poziomach wczorajszego zamknięcia" - dodał.

Inflacja w strefie euro wyniosła w marcu 2010 r., w ujęciu rdr, 1,5 proc. - podał w środę Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej w komunikacie we wstępnych wyliczeniach. Analitycy szacowali, że inflacja wyniosła 1,1 proc. rdr.