Marka Wedel wylicza, że eksportuje przede wszystkim Ptasie Mleczko i czekoladowe tabliczki, które można kupić w niemal 60 krajach na całym świecie, w tym w Australii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Filipinach i w Meksyku. Polska marka Wedel jest własnością polsko-japońskiego koncernu. Jak się okazuje, wprowadzenie czekolad na tamtejszy rynek, odniosło sukces. Japonia jest w TOP3 pod względem sprzedaży czekolad E.Wedel za granicą.

Koncern Maspex eksportuje ponad 600 produktów swoich marek do ponad 60 krajów na świecie. Na zagranicznych rynkach można też kupić produkty, których nie znajdziemy na półkach polskich sklepów, ze względu na inne gusta konsumentów. To przede wszystkim napoje Tymbark o smaku aloesowym lub smoczego owocu czy nektary Kubuś z dodatkiem miodu.

Krówka Mleczna eksportowana jest m.in. do państw arabskich. Cukierki mają certyfikat halal, czyli spełniają wymogi żywności określone w islamie. Wawel eksportuje swoje produkty do 50 krajów na pięciu kontynentach, w tym Iraku, Iranu, RPA i Urugwaju. Jednym z hitów eksportowych jest Krówka Mleczna, którą poza Polską można kupić w 25 krajach.

Więcej na businessinsider.com.pl.