Pandemia COVID-19 wywróciła nasz świat do góry nogami. Po części wpływa także na sektor spożywczy i handlowy, jednak te branże nie mogą się zatrzymać! Mimo licznych utrudnień i niepewności, trzeba produkować i sprzedawać żywność oraz środki potrzebne gospodarstwom domowych na przetrzymanie trudnych dni kwarantanny.

 ZAREJESTRUJ SIĘ

Czy branża spożywcza, która uważana jest za odporną na kryzysy, i tym razem wyjdzie z tej sytuacji, obronną ręką? O ty będziemy rozmawiać z rozmowie 1:1 z Krzysztofem Pawińskim, prezesem zarządu Grupy Maspex Wadowice.

Michałem Czerwińskim, prezesem zarządu, Purella Superfoods, porozmawiamy o trendach żywnościowych i zmianach zakupowych na czas pandemii. Czy zostaną z nami na dłużej?

W ramach sesji „Sektor spożywczy – branża strategiczna” odbędzie się debata on-line, podczas której będziemy rozmawiać m.in. o: wyzwaniach związanych z eksportem, widmem protekcjonizmu, bezpieczeństwie żywnościowym, rynku pracy sektorze spożywczym, konsekwencji zamknięcia lokalu HoReCa, a także wpływie suszy na rynek i ceny żywności.

Udział debacie potwierdzili:

•             Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu, SM Mlekpol

•             Piotr Grauer, dyrektor, Dział Usług Doradczych, Grupa Deal Advisory, KPMG

•             Maciej Herman, dyrektor zarządzający, LOTTE Wedel

•             Krzysztof Pawiński, prezes zarządu, Grupa Maspex

•             Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, BNP Paribas Bank Polska SA

•             Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor handlowy, Stokrotka Sp. z o.o.

Sesję podsumujemy rozmowami 1:1 na temat dalszych losów gastronomii. O tym, jak może wyglądać rynek po kryzysie, jakie to ma znaczenie dla gospodarki, porozmawiamy z Maciejem Żakowskim, współtwórcą Restaurant Week Polska i sieci ORZO people-music-nature oraz Arkadiuszem Krupiczem, współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Pyszne.pl.

ZOBACZ PEŁNĄ AGENDĘ

Podczas tej debaty wszyscy zalogowani słuchacze będą mogli zadawać pytania na specjalnie przygotowanym czacie. 

Zachęcamy także do przesyłania pytań, na które odpowiedzi chcielibyście usłyszeć od prelegentów. Wystarczy zostawić je w komentarzu pod tym artykułem lub przesłać na adres magdalena.brzozka@ptwp.pl. Postaramy się jak najwięcej z nich zadać ekspertom. Zapraszamy!

Po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w Internecie, EEC Online to wydarzenie, na które złożą się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. Odbędzie się w dniach 18-20 maja br., w pierwotnym terminie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Organizację największej imprezy biznesowej Europy Centralnej w dotychczasowej formule, wraz z European Tech and Start-up Days, Grupa PTWP planuje w dniach 2-4 września br.

– W trakcie przygotowań do 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego rzeczywistość zmieniła się radykalnie i w sposób, którego nikt nie przewidział. Jakie będą realia życia – także gospodarczego – w warunkach nadchodzącej recesji przy wolno ustępującej presji epidemicznej i nieznanych jeszcze scenariuszach „odmrażania” gospodarki? O tym trzeba rozmawiać już teraz – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji, organizujemy EEC Online. We wrześniu chcielibyśmy spotkać się ponownie, na największej imprezie biznesowej Europy Centralnej – dodaje.

EEC Online odbywać się będzie poprzez stronę www.eecpoland.eu. Debata będzie relacjonowana będzie również na portalspozywczy.pl.

Zobacz retransmisję sesji Z tarczą na wirusa

 
<