Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

DS Smith rozpoczyna budowę fabryki w Bełchatowie

  • Autor: OW, portalspozywczy.pl
  • Data: 10-05-2021, 13:20
DS Smith, producent proekologicznych opakowań z tektury falistej rozpoczyna budowę fabryki w Bełchatowie. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł.
DS Smith rozpoczyna budowę fabryki w Bełchatowie
Wizualizacja fabryki, materiały prasowe
  • Na prawie trzynastohektarowej działce powstanie nowoczesna fabryka o powierzchni 37 tys. m2.
  • W nowym zakładzie będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe. 
  • Produkcja ruszy w pierwszym kwartale 2022 roku.

Inwestycja z myślą o zmieniającym się świecie

Wszystkie produkty będą dopasowane do indywidualnych wymagań klientów oraz spełniające ambitne cele środowiskowe.

– Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie. Chcemy się rozwijać i wciąż zachwycać naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami – komentuje Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith Polska.

DS Smith znana jest także z profesjonalnych usług doradczych dotyczących łańcucha dostaw. Co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkowane jest przez DS Smith. Każdego dnia z polskich fabryk wyjeżdża 3,5 miliona tekturowych opakowań.

Jak przyznaje prezes DS Smith Polska atutami tej lokalizacji są dogodne logistycznie położenie, właściwości terenu, który spełnia oczekiwania inwestycyjne oraz dobry dialog z władzami Bełchatowa. Miasto jest dobrze skomunikowane z polską siecią dróg krajowych i autostrad.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na budowę czwartej fabryki? – Budowa tej fabryki pozwoli nam kontynuować nieprzerwany od wielu lat rozwój. Wobec wyczerpania mocy produkcyjnych w naszych 3 zintegrowanych fabrykach w Polsce, ta inwestycja pozwoli nadal rozwijać biznes i zaspokajać potrzeby naszych klientów. Co więcej będzie to jedna z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie. Sprawi to, że nasza oferta będzie jeszcze bardziej konkurencyjna – mówi Krzysztof Sadowski.

Biznes opiera się na materiale, który zamyka obieg

Jak nowa fabryka wpisuje się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym? – Myślę, że odpowiedź na to pytanie powinna dotyczyć nie tylko samej, nowopowstającej fabryki, ale całego naszego biznesu. Tektura jest materiałem, który w ponad 80% produkowany jest z surowców wtórnych i jest łatwy do recyklingu. Oznacza to, że nasz biznes opiera się na materiale, który zamyka obieg. Co więcej wciąż pracujemy nad tym, aby każde włókno było jak najlepiej wykorzystane i ograniczamy odpad do minimum. Nasi konstruktorzy i technolodzy dbają o to, aby każde opakowanie było wydajne w całym łańcuchu dostaw – tłumaczy Krzysztof Sadowski.

– Naszą ambicją jest też redukcja emisji CO2, eliminacja problematycznych tworzyw sztucznych z półek sklepowych, czy zmniejszenie liczby ciężarówek na drogach. W te działania angażujemy naszych pracowników, np. organizując lekcje ekologii w szkołach czy finansując projekty wspomagające bioróżnorodność. Od 2 lat współpracujemy z Fundacją Ellen MacArthur w celu przyspieszenia wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszystkie te inicjatywy będziemy realizować również w nowej fabryce w Bełchatowie i angażować w nie naszych pracowników – dodaje.

Szansa dla mieszkańców miasta i okolic

Dla mieszkańców miasta i okolic to ogromna szansa na pracę i rozwój w nowoczesnej i stale rozwijającej się firmie o światowym zasięgu.

– Dla nas istotne jest to, że w Bełchatowie, w naszej strefie przemysłowej uruchomiona zostanie nowa fabryka, prowadzona przez firmę o ugruntowanej pozycji biznesowej. Ważne dla nas są nowe miejsca pracy, a te zapewni DS Smith. Dokładamy wszelkich starań, by proces inwestycyjny w Bełchatowie przebiegał sprawnie. Każda z firm otwierająca swój biznes w strefie ekonomicznej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem – mówi Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa.

– Dysponujemy dobrze usytuowanymi i uzbrojonymi terenami przeznaczonymi pod inwestycje, które wchodzą w skład Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Korzyści są więc obopólne. Zyskuje zarówno gospodarczo Bełchatów jak i też firmy inwestujące w naszym mieście. Mamy konkurencyjne ceny działek, które w całości objęte są planem zagospodarowania przestrzennego. Firmy zwolnione są z podatku od nieruchomości – dodaje.

Ponad 200 nowych miejsc pracy

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. Kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w nowe obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

Proces rekrutacyjny już trwa. Osoby zainteresowane mogą przesyłać swoje CV na adres: rekrutacja@dssmith.com oraz na bieżąco śledzić oferty pracy na stronie inwestora dssmith.com/kariera, na portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych.

***

DS Smith jest producentem proekologicznych opakowań z tektury falistej, a ponadto zajmuje się recyklingiem i produkcją papieru. Odgrywa kluczową rolę w łańcuchu dostaw w sektorach takich jak e-commerce, FMCG i przemysł. Poprzez swój cel "Kreowanie opakowań z myślą o zmieniającym się świecie" oraz strategię zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, DS Smith angażuje się w przyspieszenie wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma dostarcza swoim klientom i społeczeństwu przyjazne środowisku rozwiązania − zastępuje problematyczne tworzywa sztuczne, eliminuje ślad węglowy z łańcucha dostaw i zapewnia nowatorskie rozwiązania w zakresie recyklingu.

Dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów model „Pudełko z pudełka w 14 dni”, szerokie możliwości projektowe i innowacyjność stanowią fundament oferty. Firma ma siedzibę główną w Londynie i jest notowana na liście FTSE 100. Działa w 34 krajach, zatrudniając blisko 30 000 osób. Jest partnerem strategicznym Fundacji Ellen MacArthur. Jej historia zaczęła się od założonej w latach 40. XX wieku przez rodzinę Smith firmy produkującej pudełka. 

Na terenie Polski firma posiada 4 fabryki zlokalizowane w Kielcach, Oławie, Kutnie i Kwidzynie oraz centra logistyczne w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Czeladzi. Firma zatrudnia ponad 1300 osób.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!