Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

DTW Logistics obsługuje hurtownię leków weterynaryjnych

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • Data: 19-07-2017, 13:00
DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył współpracę z Vet Planet, producentem leków i akcesoriów weterynaryjnych. W lipcu 2017 roku, DTW Logistics wyodrębnił w swoim magazynie w Kopytowie k. Błonia dedykowaną powierzchnię do obsługi farmaceutyków weterynaryjnych, spełniając wysokie standardy i wymogi w zakresie utrzymania niskich temperatur.
DTW Logistics obsługuje hurtownię leków weterynaryjnych
fot. DTW Logistics

Vet Planet jest producentem leków, karm i suplementów diety dla zwierząt. Działa na rynku polskim od 2008 roku. Współpraca z DTW Logistics rozpoczęła się w roku 2015 i obejmowała początkowo usługi logistyki kontraktowej produktów niewymagających temperatury kontrolowanej, m.in. kompletację towarów, składowanie, obsługę różnych kanałów sprzedaży zarówno B2B jak i B2C, a także usługi transportowe. W lipcu bieżącego roku partnerzy rozszerzyli współpracę o obsługę farmaceutyków - leki weterynaryjne i antybiotyki - wymagających temperatury kontrolowanej. W tym celu DTW Logistics wyodrębnił powierzchnię 100 metrów kwadratowych w swoim magazynie w Kopytowie (zamieniając ją w odrębne pomieszczenie) i dostosował do rygorystycznych wymogów, tak aby spełniała wysokie standardy i wymogi prawa farmaceutycznego pozwalające na składowanie leków. Powierzchnia ta wyposażona jest w urządzenia umożliwiające utrzymanie kontrolowanej temperatury w przedziale od 2 do 8 stopni Celsjusza. Zainstalowane tam przyrządy pozwalają na prowadzenie zapisu temperatury oraz wysyłanie elektronicznych powiadomień o wynikach pomiaru w czasie rzeczywistym. Leki składowane są w specjalnych szafach chłodniczych, a ich kompletacja również odbywa się na wyodrębnionej powierzchni. Na terenie tego magazynu, poza miejscem składowania, znajduje się osobna komora przyjęć oraz komora wydań towarów. Wszystkie procesy obsługiwane są przez przeszkolonych pracowników DTW Logistics. Pomieszczenie to zostało wyposażona także w system monitoringu, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Pozwala śledzić na bieżąco, czy wszystkie procesy zostały wykonane przy zachowaniu odpowiednich procedur. Oczywiście w trakcie przewozu do odbiorcy końcowego również zostaje zachowany ciąg chłodniczy.

„Uruchomienie pomieszczenia z kontrolowaną temperaturą w naszym magazynie w Kopytowie k. Błonia, które pełni rolę hurtowni i centrum dystrybucji leków weterynaryjnych było dla nas sporym wyzwaniem. Cieszymy się, że mogliśmy sprostać tak wysokim wymogom. To również potwierdzenie, że klienci darzą DTW Logistics dużym zaufaniem i są zadowoleni z dotychczasowej obsługi logistycznej – mówi Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics. - Zapewniając naszym klientom szeroki wachlarz usług oraz elastyczność, pomagamy im w rozwoju biznesu, zdobywając jednocześnie doświadczenie w nowych obszarach usług – podsumowuje.”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!