Czy jest Metaverse?

Metaverse oznacza między innymi, że będziemy konsumentami tej technologii na co dzień. W grach, albo na przykład przez nową wersję Teams’ów, dzięki której w postaci 3D spotkamy się wirtualnie, ale w sposób trochę bardziej angażujący.

- Szukając istoty metaverse należy zadać sobie pytanie: w jaki sposób zarobić pieniądze dzięki tej technologii. Można to zrobić poprzez zbudowanie absolutnie wyjątkowej relacji ze swoimi klientami. Lepiej zrozumiemy ich potrzeby i na nie odpowiemy. To właściwie już się dzieje - wyjaśnia Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Cyfrowe bliźniaki w przemyśle

Będziemy też wykonywać naszą pracę bardziej efektywnie. - Na przykład, łącząc rozszerzoną rzeczywistość ze światem rzeczywistym na placu budowy, lepiej i szybciej zaprojektujemy doskonalsze rozwiązania - tłumaczy dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Kolejnym przykładem są cyfrowe bliźniaki w przemyśle. - Choćby pieca hutniczego, którego remont kosztować może nawet kilka milionów dolarów. Dzięki jego oczujnikowaniu, czyli stworzeniu jego cyfrowego bliźniaka, możemy zaoszczędzić te pieniądze, bo urządzenie będzie pracowało dłużej albo bardziej efektywnie. To przecież są prawdziwe pieniądze, chociaż wykreowane przez technologie podciągnięte pod metaverse - opowiada Jacek Borek. 

Czytaj więcej: propertynews.pl