Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

EFL zawarł umowy na łącznie blisko 9 mld złotych

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 10-10-2018, 10:18
EFL dzięki współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi od roku 2005 do końca czerwca 2018r zawarł łącznie 93 480 umów Leasingu Europejskiego o łącznej wartości 8,97 mld zł.

Leasing Europejski, który został stworzony w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane pożyczki, wyróżnia się niższymi od standardowej oferty kosztami oferty leasingowej.

Dla kogo Leasing Europejski?

Oferta Leasingu Europejskiego skierowana jest do małych,średnich firm, natomiast nie obejmuje ona podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej (np. administracji publicznej czy fundacji). Kryterium dostępności wyklucza firmy prowadzące działalność w kilku branżach, ale w praktyce, beneficjentami Leasingu Europejskiego jest zdecydowana większość podmiotów z sektora MŚP. Zainteresowanie finansowniem inwestycji za pomocą Leasingu Europejskiego są głównie przedsiębiorcy działający w branży transportowej, handlowej oraz w sektorze przetwórstwa.

Co można sfinansować?

Oferta Leasingu Europejskiego dotyczy środków trwałych, o wartości nie przekraczającej równowartości 12,5 mln EUR. W ramach programu można finansować między innymi: samochody osobowe używane, samochody dostawcze do 3,5 T oraz używane pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia budowalne, meble. Przedsiębiorcy mogą także nabyć sprzęt informatyczny oraz oprogramowanie wykorzystywane w działalności gospodarczej.

„Obserwujemy znaczący wzrost udziału Leasingu Europejskiego w ogólnej sprzedaży leasingu EFL. Produkt skierowany jest bowiem do mikro i małych przedsiębiorców, którzy według ostatnich danych Związku Polskiego Leasingu stanowią blisko 72 proc. (71,6) wszystkich klientów firm leasingowych  w tym i naszych. Dzięki  naszej ofercie klienci mają dostęp do europejskiego wsparcia i - jak pokazują statystyki -chętnie z niego korzystają- powiedział Radosław Woźniak wiceprezes EFL.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!