EFL zawarł umowy na łącznie blisko 9 mld złotych
- Autor: portalspożywczy.pl
- Data: 10-10-2018, 10:18
Leasing Europejski, który został stworzony w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane pożyczki, wyróżnia się niższymi od standardowej oferty kosztami oferty leasingowej.
Dla kogo Leasing Europejski?
Oferta Leasingu Europejskiego skierowana jest do małych,średnich firm, natomiast nie obejmuje ona podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej (np. administracji publicznej czy fundacji). Kryterium dostępności wyklucza firmy prowadzące działalność w kilku branżach, ale w praktyce, beneficjentami Leasingu Europejskiego jest zdecydowana większość podmiotów z sektora MŚP. Zainteresowanie finansowniem inwestycji za pomocą Leasingu Europejskiego są głównie przedsiębiorcy działający w branży transportowej, handlowej oraz w sektorze przetwórstwa.
Co można sfinansować?
Oferta Leasingu Europejskiego dotyczy środków trwałych, o wartości nie przekraczającej równowartości 12,5 mln EUR. W ramach programu można finansować między innymi: samochody osobowe używane, samochody dostawcze do 3,5 T oraz używane pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia budowalne, meble. Przedsiębiorcy mogą także nabyć sprzęt informatyczny oraz oprogramowanie wykorzystywane w działalności gospodarczej.
„Obserwujemy znaczący wzrost udziału Leasingu Europejskiego w ogólnej sprzedaży leasingu EFL. Produkt skierowany jest bowiem do mikro i małych przedsiębiorców, którzy według ostatnich danych Związku Polskiego Leasingu stanowią blisko 72 proc. (71,6) wszystkich klientów firm leasingowych w tym i naszych. Dzięki naszej ofercie klienci mają dostęp do europejskiego wsparcia i - jak pokazują statystyki -chętnie z niego korzystają- powiedział Radosław Woźniak wiceprezes EFL.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Tomasz Sudaj został Prezesem Związku Polskiego Leasingu
-
Nowoczesny zakład spożywczy
COVID przyspieszył digitalizację
-
Strategiczne zmiany w ZPL
-
Wyraźna poprawa nastrojów MŚP
-
EFL w pandemicznym roku wypracował ponadrynkowy wynik
-
EFL upraszcza język komunikacji z klientami
-
W 2021r. rynek leasingu wróci do poziomu finansowania sprzed pandemii
-
43 proc. firm w Polsce spodziewa się powrotu koniunktury jeszcze w tym roku
-
W I kwartale 2021 eksperci przewidują stagnacja w inwestycjach i odbicie w zamówieniach
-
Europejski rynek leasingu zwalnia
- Firmy spożywcze i handlowe w I półroczu: przejęcia, inflacja, wojna
- Co będzie gdy mleczarniom zabraknie energii?
komentarze (0)