Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Ergis: Spadek zysku, wzrost przychodów w I półroczu 2016 r.

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 25-08-2016, 13:44
Grupa Ergis, producent opakowań m.in. dla branży spożywczej, zanotowała po I półroczu 2016 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 350,4 mln zł oraz 14 mln zł zysku netto. Rok wcześniej wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 345,4 mln zł i 19,7 mln zł. 

Ergis: Spadek zysku, wzrost przychodów w I półroczu 2016 r.
fot. Ergis

- Wyniki I półrocza oceniam jako satysfakcjonujące. O wysokim prawdopodobieństwie nieznacznego spadku rentowności ostrzegaliśmy z wyprzedzeniem, pamiętając, że zyskowność II kwartału 2015 znacznie wykraczała poza średnią kwartalną, tworząc „efekt wysokiej bazy”, co oznaczało, że ich powtórzenie w II kwartale 2016 roku było mało prawdopodobne. Cieszy nas dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży w segmencie opakowań przemysłowych, do którego w I półroczu przyczynił się rozwój sprzedaży taśm PET oraz rozwój sprzedaży wielowarstwowej folii stretch nanoErgis. Idąc za ciosem, rozpoczęliśmy w Oławie budowę nowej linii do produkcji tej folii. Sukcesem dzielimy się także z akcjonariuszami - wypłaciliśmy najwyższą w naszej historii dywidendę w wysokości 0,16 zł na akcję - powiedział Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Ergis SA

Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Ergis jest jednym z większych graczy na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada pięć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, a jeden w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (drukowane laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. W 2015 roku przychody Grupy przekroczyły 675 mln zł. Grupa na koniec czerwca 2016 r. zatrudniała ponad 840 osób.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • EZKK 2016-09-14 15:06:57

  Na ten sukces pracowali wszyscy pracownicy. Jednak nie można zapomnieć o roli jaką pełni obecny Prezes Zarządu, Tadeusz Nowicki. To dzięki Jego determinacji Wąbrzeski ERG nie zakończył ,,kariery\" jak inne tego typu firmy. Nie należy też zapominać o wkładzie całego Zarządu oraz Dyr. Personelu i Komunikacji; Pani Małgorzaty Kot. Dziękujemy.

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!