Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Euler Hermes ogłasza kluczowe zmiany w zarządzie

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 25-05-2021, 14:29
Euler Hermes, wiodący światowy ubezpieczyciel kredytów kupieckich, ogłasza kluczowe zmiany w Zarządzie i Kierownictwie Regionalnym. Kryzys Covid-19 potwierdził decydującą rolę ubezpieczeń kredytowych w podtrzymaniu światowego handlu, a Euler Hermes zamierza wesprzeć firmy w powrocie do normalności w tych ciągle niepewnych czasach.
Euler Hermes ogłasza kluczowe zmiany w zarządzie
Euler Hermes ogłasza kluczowe zmiany w zarządzie

Niniejsze nominacje odzwierciedlają ambicję firmy, aby towarzyszyć swoim klientom w nowym cyklu wzrostu i dalej wyznaczać standardy dla najlepszej w swojej klasie obsługi klienta.

Michele Pignotti, członek Zarządu Grupy odpowiedzialny za Zarządzanie Rynkiem, Handel i Dystrybucję, odejdzie z firmy 20 czerwca 2021 r., by podjąć nowe wyzwania w Solunion1 w Hiszpanii. Michele dołączył do zespołu Euler Hermes w 2004 r. Pełniąc funkcję Dyrektora Generalnego we Włoszech, Dyrektora Regionu MMEA i Dyrektora Grupowego ds. Zarządzania Rynkiem, Handlu i Dystrybucji, rozwinął on wizerunek marki Euler Hermes poprzez nowy model obsługi klienta i marketing cyfrowy, a także przyczynił się do wygenerowania rentownego wzrostu we wszystkich liniach biznesowych.

Anil Berry został mianowany członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Zarządzanie Rynkiem, Handel i Dystrybucję ze skutkiem od 21 czerwca 2021 r. Anil posiada tytuł BA Ekonomii, Prawa i Statystyki uzyskany na University of East Anglia. Do zespołu Euler Hermes dołączył w 1997 r. piastując stanowiska w obszarach Akceptacji Ryzyka, Zarządzania Klientami i Dystrybucją Brokerską w Wielkiej Brytanii. Został on Dyrektorem Generalnym odpowiedzialnym za działalność w rejonie Zatoki Perskiej, Dyrektorem ds. Dystrybucji w regionie APAC (Region Azji i Pacyfiku), a następnie objął stanowisko Dyrektora Generalnego World Agency Euler Hermes, który to udało mu się znacznie rozwinąć.

Frédéric Bizière, członek Zarządu Grupy odpowiedzialny za Ocenę Ryzyka Kredytowego i Reasekurację, odejdzie z firmy 20 czerwca 2021 r., by podjąć nowe wyzwania w Grupie Allianz. Na przestrzeni ostatnich 23 lat przyczynił się znacząco do rozwoju i sukcesu Euler Hermes w jego strategicznych obszarach działalności w Grupie, gdzie piastował kilka stanowisk w Zarządzie będąc odpowiedzialnym za Ryzyko, Finanse, Zarządzanie Rynkiem, Handel i Dystrybucję.

Fabrice Desnos został mianowany członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Ocenę Ryzyka Kredytowego, Szkody, Odzyskiwanie Należności i Reasekurację ze skutkiem od dnia 21 czerwca 2021 r. Fabrice posiada tytuł magistra inżyniera uzyskany w Ecole Centrale de Lyon oraz magistra Ekonomii i Finansów Sciences Po. Do firmy dołączył w 1996 r. i działał na wyższych kierowniczych stanowiskach w zakresie finansów w Wielkiej Brytanii i Francji. W latach 2008-2012 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego ds. Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w latach 2012-2016 Dyrektora Generalnego ds. APAC (Region Azji i Pacyfiku), po czym został Dyrektorem Generalnym ds. Regionu Europy Północnej w 2016 r., kierując działalnością w piętnastu krajach w kierunku wzrostu przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu satysfakcji klienta.

Milo Bogaerts zastąpi Fabrice'a Desnosa na stanowisku Dyrektora Generalnego ds. Regionu Europy Północnej z dniem 1 czerwca 2021 r. Milo posiada tytuł MBA ekonomii nadany przez TiasNImbas Business School. W pierwszych latach jego pracy w Euler Hermes od 1998 do 2007 r. pełnił funkcję Kierownika ds. Kluczowych Klientów, a następnie został Dyrektorem Interpolis Credit Insurance2. Powrócił do Euler Hermes w 2012 r. i objął stanowisko Dyrektora Generalnego w Holandii, a następnie Dyrektora ds. Zarządzania Rynkiem, Handlem i Dystrybucją na Europę Północną. Jako Dyrektor Generalny Euler Hermes na Wielką Brytanię i Irlandię od roku 2017 Milo odmienił wyniki biznesowe pod względem sprzedaży, podnosząc podstawowe wyniki i zwiększając jednocześnie produktywność.

Holger Schäfer zastąpi Anila Berry'ego na stanowisku Dyrektora Generalnego World Agency Euler Hermes z dniem 1 lipca 2021 r. Holger posiada 36-letnie doświadczenie w Grupie Allianz. Piastował różne wyższe stanowiska kierownicze, w tym odpowiadał na poziomie globalnym za Sprzedaż i Dystrybucję w AGSC operując z Niemiec i Londynu. Następnie jako Dyrektor Generalny kierował AGSC Australia/Nowa Zelandia. Do Euler Hermes dołączył obejmując stanowisko Dyrektora Regionu Azji i Pacyfiku w roku 2016, gdzie zapewnił znaczący wzrost i poprawę rentowności dzięki podniesieniu jakości portfela w dwunastu krajach APAC.

Paul Flanagan zastąpi Holgera Schäfera na stanowisku Dyrektora Generalnego Regionu APAC (Azji i Pacyfiku) z dniem 1 lipca 2021 r. Paul dołączył do Euler Hermes 30 lat temu, pracując w tamtym czasie dla Trade Indemnity PLC, gdzie był członkiem zespołu finansowego. W 1998 r. przejął działy Finansowy i Operacyjny, a następnie został Dyrektorem ds. Ryzyka, Informacji, Szkód i Odzyskiwania Należności w Wielkiej Brytanii. W 2007 r. z powodzeniem przeprowadził Euler Hermes Kanada przez globalny kryzys finansowy, jednocześnie utrzymując udział w rynku i wzrost. W 2010 r. Paul został Regionalnym Dyrektorem ds. Ryzyka na Europę Północną, a w 2016 r. objął stanowisko CEO i Prezesa Zarządu TU w Polsce, gdzie przywrócił rentowność i wzrost.

- Pragnę gorąco podziękować Frédéricowi i Michele'owi za ich niezwykły wkład w sukces firmy na przestrzeni lat i życzę im powodzenia na ich nowych stanowiskach. Z wielką przyjemnością witam Anila, Fabrice'a, Milo, Holgera i Paula w naszym Zespole Kierowniczym. Wszyscy oni wnoszą bogate doświadczenie międzynarodowe i praktyczne. Dzięki ich wizji i energii nasza firma wzniesie się na wyższy poziom, pomogą nam wrzucić kolejny bieg na naszej drodze ku rozwojowi i transformacji, a także wesprzeć naszych klientów w nadchodzących czasach odbudowy gospodarczej - powiedziała Clarisse Kopff, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy Euler Hermes.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!