Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Everoad wprowadza pierwszy program prognozowania ryzyka w przemyśle transportowym

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 18-04-2019, 10:47
Everoad, europejski lider w cyfryzacji transportu drogowego towarów, ogłasza wprowadzenie Asclepios (grec. bóg sztuki lekarskiej) - pierwszego narzędzia do minimalizacji i zarządzania ryzykiem w transporcie drogowym, które w pełni wykorzystuje potencjał Big data. Oprogramowanie wykorzystujące Machine Learning do przewidywania i zarządzania ryzykiem związanym z transportem towarów.
Everoad wprowadza pierwszy program prognozowania ryzyka w przemyśle transportowym
Maxime Legardez, Everoad

Pomysł stworzenia narzędzia wziął się z obserwacji, że problem przewidywania i zarządzania ryzykiem w ostatnich latach nie został zaadresowany w żaden znaczący sposób. Zespół badawczo-rozwojowy w Everoad postanowił zmienić paradygmat zarządzania ryzykiem ze sposobu reaktywnego na proaktywny, aby pomóc działowi spedycji określać priorytety w codziennych zadaniach i znacznie poprawić relacje z klientami.

Spędzaliśmy nasze dni na gaszeniu pożarów. Nadszedł czas, aby korzystać z dostępnych danych, aby przewidzieć ryzyka i zagrożenia każdego transportu, zarówno po stronie nadawców, jak i przewoźników” wyjaśnia Vincent Galand, Analityk Biznesowy w Everoad.

Narzędzie wykorzystuje wszystkie dane zebrane podczas transportów zrealizowanych przez Everoad od momentu powstania firmy w 2016 r., aby zidentyfikować́ czynniki ryzyka, a następnie ustalić́ prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych zagrożeń́ w dostawach. Algorytm tworzy profile ryzyka dla danego transportu oraz nawiguje potencjalne zagrożenia na bazie różnych profili przewozów. Samouczący się̨ Algorytm pozwala każdego dnia uzyskać sklasyfikowaną listę̨ zagrożeń́ transportowych od najbardziej do najmniej ryzykownego.

Narzędzie było testowane przez trzy miesiące na zleceniach opublikowanych na platformie cyfrowej Everoad i pozwoliło na zidentyfikowanie ponad 70% incydentów transportowych, jednocześnie zmniejszając ich wskaźnik o 50%. To wielki sukces zespołu badawczego oraz ogromne możliwości dla naszych klientów.

Opracowywane są już nowe funkcje, które wkrótce zostaną zaimplementowane, a wśród nich ma znaleźć się opcja przewidywania ryzyka w czasie rzeczywistym, automatyzacja powiadomień́ i uwzględnienie większej ilości parametrów, takich jak warunki pogodowe, ruch drogowy czy sezonowość. „Nie chcemy być tylko cyfrowym aktorem w branży transportowej, chcemy ułatwiać codzienne życie naszym partnerom. Dlatego nasz zespół B&R pragnie wnieść swoje umiejętności technologiczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów” – powiedział Maxime Legardez, założyciel i CEO Everoad.

Everoad jest innowacyjnym startupem, który łączy w bezpośredni sposób przewoźnika z nadawcą, co ułatwia cały proces transportu zmniejszając koszty, które ponosi klient przy jednoczesnej minimalizacji pustych przebiegów dla przewoźnika. Everoad pomaga także zachować płynność finansową swoim przewoźnikom, oferując im program płatności w 72h.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!