Firma jest liderem europejskiego rynku, prowadząc ponad 800 sklepów ze sprzętem elektrycznym i elektronicznym w 16 krajach. Fiege będzie świadczyć na rzecz Media-Saturn usługi z zakresu obsługi handlu elektronicznego w ramach realizowanej przez firmę strategii wielokanałowej.

Uruchomienie sprzedaży online planowane jest na pierwsze półrocze 2010 r. Początkowo usługa będzie dostępna w Holandii i Austrii. Zakres zadań realizowanych przez Fiege obejmie całościowe zarządzanie wszystkimi usługami w ramach łańcucha dostaw, w tym: przyjmowanie i składowanie towarów, przygotowanie do wysyłki i kompletację produktów dla klientów końcowych, a także samą wysyłkę i szereg usług o wartości dodanej w odniesieniu do około 16 tys. artykułów. Wielokanałowa strategia wdrażana przez grupę Media-Saturn przewiduje łączenie transakcji online i transakcji przeprowadzanych w punktach sprzedaży. Oznacza to, że sklepy Saturn i Media Markt również będą mogły korzystać z platformy eCommerce, zwiększając przy tym zakres usług dla lokalnych klientów.

Szczególnie interesujące usługi przy tego typu transakcjach - tzw. usługi o wartości dodanej - obejmują m.in. niestandardowy wybór zamówień z dowolnej kombinacji produktów z szerokiej gamy oferowanej przez Media Saturn Holding, odporne na uszkodzenia opakowania na potrzeby transportu, przypisywanie do kodów pocztowych w celu przyspieszenia dostawy, a także śledzenie numerów seryjnych oraz - na żądanie klientów - ozdobne pakowanie zakupionych towarów.

Grupa Fiege z siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Firma specjalizuje się w obsłudze zintegrowanych i kompleksowych łańcuchów dostaw. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia 20 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 210 placówek i partnerów w 18 krajach.

Oddział polski działa od 1997 roku i zatrudnia 430 osób. Dysponuje 128 tys. m² powierzchni magazynowej. Fiege w Polsce świadczy usługi dla różnych branż m.in. spożywczej, przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG.