Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biznes i technologie

Firmy rynku spożywczego mogą być istotnymi beneficjentami rynku mocy

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 02-06-2020, 09:43
Koszty energii w przemyśle spożywczym zamortyzować może jej odbiorcom udział w Rynku Mocy i programach DSR. Jak wynika z raportu KPMG przygotowanego na zlecenie Enel X, zachęca do tego stabilność Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).  Według szacunków ekspertów, producenci żywności i firmy chłodnicze w ciągu najbliższych czterech lat będą mogły zarobić do 720 000 złotych za 1 MW mocy, który zostanie zgłoszony do programu Demand Side Response.
Firmy rynku spożywczego mogą być istotnymi beneficjentami rynku mocy
fot. unsplash.com

Mimo spowolnienia gospodarczego związanego z pandemią, przemysł spożywczy utrzymuje tempo produkcji, a wraz z nią zużycie energii. Jej koszty – na które branża spożywcza jest szczególnie wyczulona – mogą niebawem wzrosnąć, m.in. w związku z wprowadzeniem tzw. opłaty mocowej finansującej Rynek Mocy.

- Sektor spożywczy jest czwartym pod względem energochłonności przemysłem gospodarki - przypomina Jacek Misiejuk, dyrektor zarządzający agregatora DSR, firmy Enel X. – Wyższe rachunki za energię elektryczną dotkną szczególnie te branże, gdzie udział kosztów energii w kosztach produkcji jest szczególnie duży, czyli mleczarstwo, przetwórstwo owocowo-warzywne czy chłodnictwo.

Dalsza część artykułu (84%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!