Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Forum Polska-Czechy: Słabe punkty transgraniczne

  • wnp.pl
  • Autor: Dariusz Malinowski, wnp.pl
  • Data: 08-04-2013, 12:09
- Grupa Wyszehradzka powinna walczyć o środki z UE na rozbudowę połączeń transgranicznych. To nasza słabość - przyznała Daniele Grabmuellerowa dyrektor Departamentu Spraw Europejskich, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Czech.

Jak zauważyła dyrektor wspólne staranie się o dotacje zwiększa szanse ich uzyskania.

- Dodatkowo oprócz Grupy Wyszehradzkiej we współpracy w sprawie połączeń transgranicznych mogłyby uczestniczyć także Rumunia i Bułgaria - zauważyła dyrektor.

Pomimo współpracy gospodarczej kraje Grupy Wyszehradzkiej wciąż nie dysponują wystarczającą siatką połączeń.

O potrzebie rozwoju infrastruktury łączącej Polskę i Słowację mówiono także podczas niedawnego Forum Gospodarczego Słowacja-Polska w Bratysławie organizowanego przez Grupę PTWP.

Także tam wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali, że do bliższej współpracy niezbędna jest bardziej rozwinięta infrastruktura transportowa na pograniczu obu krajów.

- Mamy świadomość, że w kraju żylińskim musimy dobudować brakujące fragmenty autostrad D1 i D3, do polskiej i czeskiej granicy. W tej chwili ich brak stanowi dużą barierę komunikacyjną dla ruchu turystycznego - powiedział Branislav Zacharides, dyrektor Regionalnej Agencji Rozwoju Kraju Żylińskiego.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!