Obszar działania nowego Działu Transportu Cysternami obejmie zarówno terytorium Polski, jak i krajów zagranicznych.

Dział Transportu Cysternami rozpoczął swoją działalność wraz z początkiem marca br., a jego siedziba została zlokalizowana w Lublinie. Nowa jednostka w strukturach firmy jest odpowiedzialna za bezpieczny transport płynnych produktów, takich jak m.in.: soki, masło glukoza, mleko, wino czy oleje.

Transport substancji płynnych

– Logistyka płynnych produktów spożywczych to kolejne wyzwanie, którego się podejmujemy. Transport substancji płynnych wymaga wyspecjalizowanych pojazdów oraz sprawnych procesów. Cieszę się, że jako Frigo Logistics nieustannie poszerzamy zakres swojej działalności – to pozwala nam odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby naszych partnerów i poszerzyć ich portfolio. Jestem przekonany, że Dział Transportu Cysternami i nowe usługi, które świadczymy, świetnie uzupełnią naszą ofertę – mówi Krzysztof Pawlik, Dyrektor Transportu we Frigo Logistics.

Budowa własnej floty

Na początek Frigo Logistics rozpoczął współpracę z podwykonawcami, którzy posiadają wyspecjalizowaną flotę oraz mają doświadczenie w transporcie cysternami. Pracownicy Frigo Logistics odpowiadają za jakość całego procesu i sprawne dostawy. W planach rozwojowych firmy na najbliższe lata jest rozszerzenie Działu Transportu Cysternami o własną flotę. Pozwoli to operatorowi – zgodnie z oczekiwaniami – świadczyć tego typu wyspecjalizowane usługi na licznych rynkach zagranicznych w całej Europie.