Sprzedaż produktów ekologicznych z każdym rokiem wzrasta. Obecnie w Polsce funkcjonuje więcej niż 18,5 tys. gospodarstw ekologicznych, a szacowana wartość rynku żywności eko wynosi 1,36 mld zł – to wzrost aż o 10 proc. r/r (2020 vs 2019). Polacy cenią sobie produkty naturalne, a trend ten jeszcze bardziej umocniła pandemia COVID-19. 

Certyfikat

Żeby odpowiedzieć na oczekiwania swoich partnerów, firma Frigo Logistics poddała się audytowi Centrum Jakości AgroEko. Potwierdził on najwyższą jakość usług operatora w zakresie przyjęcia, wydania oraz transportu produktów ekologicznych. Pozyskany certyfikat dotyczy takich grup produktowych, jak m.in.: mrożone warzywa i owoce, lody, mrożone mięso, ryby, owoce morza, produkty piekarnicze i dania gotowe. 

Żywność ekologiczna coraz popularniejsza

– Żywność ekologiczna z roku na rok zyskuje na znaczeniu wśród Polaków. Wraz ze świadomością konsumentów na temat zdrowej diety, zwiększa się również dostępność produktów bio - zarówno w dużych dyskontach, jak i małych, osiedlowych sklepach. Właśnie dlatego uzyskany certyfikat bio jest dla nas tak ważny. Jest on odpowiedzią na potrzeby rynku i daje naszym partnerom, takim jak największe sieci handlowe w Polsce, gwarancję najwyższej jakości na każdym etapie transportu produktu do sklepu – mówi Małgorzata Wdowiak, Kierownik Kontroli Jakości.

Surowe wytyczne dla żywności bio

Przechowywanie i transport produktów ekologicznych wymaga określonych warunków. W przypadku magazynowania, żywność bio musi być składowana w pomieszczeniach spełniających precyzyjne, surowe wytyczne. Jeśli chodzi o transport, produkty ekologiczne muszą być przewożone w zamkniętych i prawidłowo oznakowanych opakowaniach. Takie wymagania spełnia infrastruktura. Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem standardów Frigo Logistics. Ułatwi to obsługę partnerów, dla których firma dostarcza produkty bio oraz pozwoli zmniejszyć liczbę audytów zewnętrznych, które są wymagane za każdym razem przy podejmowaniu współpracy z sieciami handlowymi oferującymi tego typu żywność. 

– Na co dzień jako Frigo Logistics dostarczamy produkty spożywcze do ponad 4,5 tys. punktów w całej Polsce. Nasi partnerzy cenią nas za terminowy transport i jakość usług. Certyfikat jest potwierdzeniem naszych najwyższych standardów w zakresie dystrybucji produktów bio i w praktyce ułatwi realizację usług dla partnerów oferujących taką żywność – dodał Jarosław Kołodziejski, Dyrektor Operacyjny w firmie Frigo Logistics.